Sahte altın ve pırlanta takılar..

Annekaz
2 Mart 2013
1 Yorum

sahte pırlantaPırlantayı kim sevmez ya da altını.. Türk kadınları arasında altın sanıyorum bir adım daha öndedir hem yatırım hem de o çekici sarısı ve parlaklığı ile hem gözü hem gönülü doyuruyor gerçi altın fıyatları öyle bir coştu ki o parlaklığı ve takıları almak mucizeye dönüştü e böyle olunca altın ya da pırlanta görünümlü imitasyon takıları tercih eder olduk. Fazla el işçiliği olan altın takılarda bozdururken ya da yenilenirken oldukça fazla bir kayıp var bu da kadınları ya para şeklindeki altınlara ya da yüksek ayar klasik bileziklere yönlendiriyor son zamanlarda minik külçe altınlar çıktı onların satış ya da bozdurma durumu ne tam olarak bilmiyorum ama biz kadınlar çeyrek altınlandan zor vazgeçeriz :)

Sahte takılarda ise durum biraz kültüre ülkeye modaya göre değişiyor. Özellikle düğünlerde bazı ailelerin karşılıklı anlaşıp gerçek altın yerine sahte takılar kullanarak ele güne karşı durumu kurtardıkları biliniyor.. e kolay değil bazı bölgelerde gerçekten geline takılacak altınlar çok ağır.. Türkiye’de sahte Adana Burma bilezikten tutun da Trabzon hasırı sahte altın setlerini bile internetten bulmak  mümkün.. pek çoğu kuyumcu vitrinlerinde gördüklerimizle birebir aynı..

Aslında konu yukarıdaki dev pırlanta görünümlü takıdan çıktı, sahtenin de sahtesi derken abartmıyorum cam bile değil sadece çok kaliteli düz bir baskı! İşin tuhafı çok güzel duruyor ışıltıdan hoşlanan ama ağır da bulan gençler için harika esprili bir takı. Teneke üzerine elmas pırlanta görünümlü baskılar HD alarak yapılıp kesilmiş. Ben ilginç buldum sahte takılarla herhalde bu kadar dalga geçilirdi :)

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. ÖZCAN KARAKUŞ dedi ki:

    trabzon hasır setleri çakma istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim