Kedi Köyü ve HAYTAP

Annekaz
5 Mart 2011
1 Yorum

Bu gördüğünüz kedi barınağı California’da, çok bildik bir hikayesi var, kısaca; Bir çiftin kedilerinin sayısı dikkat çekici şekilde artmaya başlayınca komşular rahatsız olmuş onlarda böyle bir yer alıp bu şekilde bir kedi köyüne çevirmişler. Minik evleri ve oyun yerleri biraz da turistik amaçlı bakım evleri kafesleri veterinerleri vs hepsi var. Burayı aileler kedi severler meraklılar gelip stres atabiliyor kedileri sevebiliyor sahiplenebiliyor ve tabiki mama ya da para bağışlayabiliyor.Kediler burada özgür, görünüşü çok güzel zorlukları mutlaka var ama  yine de güzel bir örnek. Köpekler için bu sistem pek oturmayabilir ama kedilere doğrusu çok yakışmış.Türkiye’de de örnekleri uygulanabilir..
Her ülkede hayvan severler de sevmeyip uzak duranlarda var  hayvan severler bir çatı altında birleşti. HAYTAP, amaçları çok güzel sadece hayvanların barınmaları ilaçları gibi günlük ihtiyaçlarını karşılamak değil bunlarla beraber hayvan hakları için gerçek bir mücadele gösteriyorlar. Hatta bu haklar için Başbakan Erdoğan’la bile görüşüldü. Ülkemizde hayvanlar yasalara göre bir eşya durumunda, sahipsiz hayvanlara eziyetleri bırakın sahibi olduğunuz hayvana bile isteyerek ya istemeyerek zarar verilmesi ufak cezalarla geçiştiriliyor. Bir haberci ve bir hayvan sever olarak çok sık hayvanlara eziyet haberi okumak zorunda kalıyorum hatta sizin o piksellenmiş buzlanmış olarak gördüğünüz fotoğraflar bize çekildiği gibi geliyor ve ben şunu öğrendim ki aramızda dolaşan binlerce gerçek hayvan var. “Zevk” için gözleri oyulan kuyrukları kesilen dişleri sökülen göz kapakları dikilen tecavüze uğrayan aklınıza ne gelirse binlerce ağızsız dilsiz mağdur yaratılmış var.. HAYTAP sitesine girip en azından blogunuz için bir düğme alın ve yayınlayın, ayrıca daha fazla nasıl yardım edebilirsiniz yine aynı siteden gerekli bilgilere ulaşabilir, ulaştırabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. ÖRGÜÇANTAM dedi ki:

    Ayyy ben bile yaşabilirim bunlarla:))) süper bir yer yapılmış . sokaklardaki tüm patili özgürcanlarada nasip olur inş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim