Argan yağı gerçekten faydalı mı?

Annekaz
24 Ocak 2013
3 Yorum

Ben saç açısından genetik olarak şanslıyım övünmek gibi olmasın saçlarım gür yumuşak ve kalın tellidir dalgalı yapısı ile fazla uğraştırmaz çabucak uzar ama kızım için aynı şeyi söyleyemeyeceğim kızım saçları da gür ve yumuşak ama o kadar yavaş uzuyordu ki saçları uzayana kadar zaten uzadığı kadarı kırılıyor uçlarını  kesiyorduk. Marka vermeyeceğim ama bir argan seti aldım içinde şampuan krem ve argan yağı olan setlerden. Şampuanı hep kızım kullandı ve saçlarının uzaması hızlandı , saçları biraz daha gürleşti ve daha parlak hale geldi. Bilmiyorum herkeste aynı etkiyi yapar mı kızım çok faydasını gördü.

uzun-sarı-golgeli-sac

Argan yağlı şampuan ve argan yağının kendisini kullandı, banyo yapmadan önce yağ ile kafa derisine ve saçlarına masaj yaptı banyoda da argan şampuanı kullandı. Şimdi sadece argan yağlı şampuan kullanıyor bir de eğer argan yağlı şampuan bulamazsanız yağı normal şampuanın içine katabilirsiniz 200 ml şampuana 2 kola kapağı kadar mesela yeter.. Argan yağı kırık saç uçlarını da sürülüyormuş ama ben kırılmış saçlara hiç bir şeyin iyi gelmeyeceğini düşünüyorum. Belki iki haftada bir saç uçları argan yağı ile masaj yapılıp bone ile sabaha kadar beklenip duş alınabilir bu da saç uzatmak için iyi bir yöntem.Eğer saçlarda kepek sorununuz varsa yine şişeye bir adet aspirin atın kepeklenmeye de faydası oluyor.

Arganda Marka adı vermedim önemli olan gerçek argan yağlı bir şampuan ya da gerçek argan yağı satın almak.. burada iş size düşüyor :)biz faydasını gördük umarım size de faydalı olur.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. sevda dedi ki:

  Ben de organik argan yağı kullanıyorum.Islak saça 3-4 damla yedirerek.
  Artık saçlarım kırılmıyor ve kolayca taranıyor.Ayrıca ellediğimde yumuşaklar.İlk kez bir ürün iyi geldi kuru ve boyalı saçlarıma.Şimdi şampuanını da kullanmayı düşünürken bu yazı kararımı kesinleştirdi.Teşekkürler…

 2. DUYGU dedi ki:

  mrb benim saçlarım ince telli ve az reklam olmasın diye setin adını söylemiyorsunuz biliyorum setin ismini mail olarak atabilirmisiniz denemek istiyorumda

 3. elif dedi ki:

  merhaba ben de sizden setin markasını rica edebilirmiyim:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim