Kağıt peçete ile dalgalı saçlar

Annekaz
22 Mayıs 2014
1 Yorum

Dalgalı saçlar her zaman her dönemde moda olmuştur, havalı parlak yumuşak dalgalı olan saçlar için fazla uğraşmaya gerek yoktur tarar belki biraz sprey sıkar dışarı çıkarsınız. Ama herkesin saçı doğuştan havalı ve dalgalı değil. Tabi herkes de saatlerce uğraşıp saçlarını öyle dalgalı şekillere sokamıyor. Peki saçları kolayca dalgalı ve havalı yapmanın imkanı var mı?

Aslında pek çok yolu var. Burada yöntemlerden bazılarını görebilirsiniz bu yöntemi ise bizzat kendim denedim..

Çorapla Dalgalı saçlar,  Saç düzleştiricisi ile dalgalı saçlar, Saçlara su dalgası nasıl yapılır?, Saç bandı ile kıvırcık saçlar, 3 dakikada bukleli saçlar, Malzemesiz kıvırcık saçlar

Kağıt peçete ile dalgalı saçlar

Kağıt peçeteler ile dalgalı saçları yapmak aslında çok kolay önemli olan saçlarınızı ne sıklıkla dalgalı yapmak istiyorsunuz mesela ben kalın dalgaları severim ( ya da bu yöntemi denediğimde gecenin körüydü belki o yüzden) saçları  kalın buklelere ayırıp hafifçe Dove Yoğun Bakım spreyi  ıslattım yarım kağıt peçeteyi rulo yapıp saçın etrafına dolayıp saç dibine gelince düğüm attım. Bu şekilde tüm saçımı bitirdim. Saçımı bir filenin içine toplayıp sabaha kadar bu şekilde uyudum.. Vaktiniz yoksa aynı yöntemleri uygulayıp saç kurutma makinesi ile saçınızı kurutabilirsiniz.

Sabah saçımı açtım çok özenli yapmadığımı söylemeliyim bazı yerleri bozuk olmuş ama bunlara rağmen oldukça güzel dalgalar ortaya çıktı. Saçların aralarına saç spreyi sıkıp elimle düzeltmeler yaptım. İşte kolay dalgalı saçlar hazır hem de ısısız saçları yıpratmadan..

saclar-dalgalı

Bunu da seversin  Çorapla dalgalı saçlar
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. sevda dedi ki:

    Ben de hep yaparım bu şekilde. Gazete kağıdı veya magazin dergilerinin sayfaları da kullanışlı oluyor :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim