Kızıl saç tonları ve kızıl saç bakımı

Annekaz
30 Temmuz 2019
Yorum Yok

Kızıl saçlılar için pek çok yazı yazdım neden çünkü kızılı çok seviyorum ve 5 yıldır da kızıl saçlarımla oldukça mutluyum. Saçlarınızı kıza boyamak isteyenler kızıl saç baka yakışır mı ? diye soranlar için biraz soru cevap bir şeyler hazırladım aralara da dünyanın en çok sevilen ve kullanılan kızıl saç renklerini ekledim hadi başlayalım!

KIZIL SAÇ KİMLERE YAKIŞIR?

Güzellik göreceli bir kavram her renk herkese yakışabilir ya da yakıştırabilir ama kuaför mantığı ile gidersek kızıl saç beyaz tenlilere çooook yakışıyor diyebilirim.

Renkli gözleriniz ve beyaz bir teniniz varsa mutlaka hayatınızda bir kere kızılı denemelisiniz.

KIZIL SAÇ TONUNU TUTTURMAK VE BOYAMAK ZOR MU?

Koyu doğal renk saçınız varsa mutlaka açma işlemi yapmalı kuaförde bir açma işlemi yapılacaksa zaten usta ellerdesinizdir, istediğiniz tondaki kızılı gösterin gerisini onlar halleder ama evde saç açma işlemi yapacaksanız dikkat!! Volume derecesi yüksek oksidan ve açıcılardan uzak durun. hazır satılan röfle setlerinden alıp talimatları takip edip 4 tona kadar evde saçınızı açabilirsiniz. Daha fazlası için profesyonel olmalı ya da destek almalısınız. Genelde aşk alevi ya da bakır kızılı için karamelimsi bir tona kadar açılan saçlar yeterli olur. Zaten saç açılınca bir kızıllık kalıyor saçları sarıya boyamayacağımız için bu sorun değil. Saçlarınızı istediğiniz kızıl tonuna boyadıktan sonra aynı boya renginden indirime girdikçe satın alın çünkü kızıl 15 günde bir saçtan akaaaar gider..

Bunun için benim uyguladığım bir yöntem var. 15 günde bir saç boyamak yerine banyoya girmeden önce kendime mini bir boya hazırlıyorum 2 kaşık boya iki kaşık aktivatör oksidan biraz saç kremi ve saf bir yağ.. banyoda kuru saçlarıma şampuan gibi uyguluyor ve her yerinin mümkün olduğunca ıslanmasına özen gösteriyorum tepemde topluyor ve bu şekilde 15 dk vücut temizliği vs yapıp en son saçlarımı yıkayıp çıkıyorum evet kızıl saç tam bir eziyet..

Bunu da seversin  Sanatsal göz makyajları

KIZIL SAÇ RENGİ AKAR MI?

Kızıl saç rengi her yıkadığınızda akar yatağa yastığa beyaz tişörtlere sinir edici derecede geçer. Peki kızıl saç boyasının akmaması için bir yöntem var mı aslında var yıkamamak :) Şaka bir yana bu durumu azaltmanın tek yöntemi şampuan kullanmamak evet saçlarınızı ayda bir kere sadece şampuanlı yıkayın ve kızıl boya daha az aksın. Banyoya girdiğinizde saçlarınızı duru su ile yıkayın ve kremleyin hepsi bu daha uzun süre dayanan kızılın tek çaresi bu.

Sürekli aynı boya markasını kullanın.KIZILDAN BAŞKA RENKLERE GEÇMEK

Kızıl çok zor bir renk boyaması değil ama kızıldan sarıya geçmek mesela kuaförlerin kabusudur. Onun için kızıl saçı denemeden önce iyi düşünün hangi renk boyanırsa boyansın usta eller yapmadıkça alt tonda kızıllık kalır ve iki yıkamada daha belirgin olur..

Kızıl renk skalası geniş ve oldukça zor bir saç rengidir. Herkese yakışacak bir kızıl vardır ama çok yakışsa da kızıl saçın zorlukları ile baş edemeyip pes eden çok hanım var.. Ben yinede dünyada en çok sevilen kızıllardan derleme yaptım..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim