Saç bakım rutinim – kızıl saçlar bakım rehberi

Annekaz
2 Kasım 2017
1 Yorum

Saçlarımı seviyorum  kızıl saçlar her zaman biraz daha fazla ilgi bekliyor doğrusunu söylemek gerekirse boyasızken de  yapı olarak kalın telli ve gür yapıdaydılar. 2 senedir de yoğun bir kızıl rengi olan Koleston Aşk Alevi rengini kullanıyorum.

Elbette saç bakımı rutinim var saçlarıma özen gösterir ve kendi formüllerimi uygularım yaptığım maskeler ve düzenli bakımlarım asla bir  sır değil,  basit yöntemler ve birazcık saçlarımı tanımamla yıllar geçtikçe en doğru yöntemleri bulduğumu düşünüyorum.

kizil sac bakim

Saçlarımı kendim kesiyorum ve tararken revox gibi saç açıcılar kullanıyorum – Boyama sonraki gün

Öncelikle bu şekilde derin bir kızıl istiyorsanız saçlarınız karamele  yakın derecede açık olmalı  açık ton üzerine yapılan kızıl ilk zamanlarda çabucak akar bu da ilk haftalarda kadınlarda bıkkınlığa rol açıyor ama zamanla boyadıkça renk oturur ve kızıl daha az akar ama yine de akar ?

kizil sac bakim 3

Önce kızıl saçları yıkama rutinim:

Şampuan ayda 1 kere kullanıyorum… Yihuu ay pasaklıya bak dediğinizi duyar gibiyim, ama şampuan saçlara zarar veriyor en azından benimkine mümkün olduğu kadar saçlarımı yıkamamaya çalışıyorum günlük duşlarda bone kullanıyorum haftada bir kere saçlarımı yıkıyor ve şampuan kullanmıyorum. Peki ne yapıyorum sadece su ile yıkıyorum. Saç kremi çok az uçlarına sürüyor ve bu şekilde bir kaç dakika bekletiyorum. Saç kremi  markası olarak seçici değilim saçı nemlendirecek her türlü kaliteli marka kullanırım.

Kurutma: Saçların fazla suyunu havluyla alınca argan yağını avuçlarıma alıp sürte sürte ısıtıyorum saçlarıma uyguluyorum. saç kurutma makinesi saçları çoook kurutuyor iyonlu bir model kullanıyorum fark çok fazla kesinlikle tavsiye ederim. Saç düzleştirici asla kullanmam!

sac bakimi 4

Şekillendirme: Ben BabyLiss kalın maşa kullanıyorum. saçlar tamamen kuru olmalı,  sıcaklığını saç teli yapınıza göre ayarlamalısınız ben 200 derecede kullanıyorum.

Bunu da seversin  Garnier antiageing BB krem ve korkunç web sitesi!

Haftalık  bakım rutini: En sevdiğim saç bakımı malzemesi hindistan cevizi yağı, hint yağı, e vitamini ve argan yağından oluşan karışım. Genelde hepsini  doa kozmetikten alıyorum. Aslında her biri ayrı saç için muhteşemler ama ben karışım kullanıyorum ölçüleri de yazayım:

2 Kaşık hindistan cevizi yağı

1 kaşık hintyağı

1 kaşık argan yağı

10 damla e vitamini

Karıştırın. Saçlarınıza masaj yapa yapa sürün bir boneye sarın 2 saat bekletin. Saç kurutma makinesi bone üzerinden ısı uygulayın yine 2 saat bekleyin ve yıkayın yıkarken şampuan kullanın.

Muhteşem bir saç maskesidir tuzlu şampuanlar, kına , yanlış saç boyası seçimi, ve şekillendiriciler saçlara zarar verir mümkün olduğu kadar uzak durmaya bakın.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Pelin dedi ki:

    Saç bakımımda vazgeçilmezim patentli keratin saçlarıma bu kadar iyi gelen başka ürün olmadı etkisi de kalıcı olduğu için ve yıpranmaya izin vermediğinden dolayı başkasına bakmam artık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim