Kolay saç örgü modelleri

Annekaz
19 Kasım 2016
Yorum Yok

Kolay saç örgüsü modelleri bulmak genelde zordur çünkü hem sosyal medyada, hem de internette bulunan örgülü saç rehberleri belirli bir pratik ve beceri gerektirir. Özellikle sabahları işe ya da okula yetişmeye çalışanlar için bu zor saç örgüleri zaman kaybetmeleri anlamına gelir. Bu nedenle en iyisi kolay örgü modelleri bulup, nasıl yapıldığını öğrenip hem şık görünmek, hem de zaman kazanmak!

Hazırladığım bu yazı ile pratik ve harika örgülere kavuşabilir, kolay saç örgüsü nasıl yapılır öğrenebilirsin. Farklı örgü modelleri, kolay saç örgü modelleri gibi konularda ve saçla ilgili diğer her şeyde de Saç Sırları.com’u ziyaret edebilrsin!

-Taç örgü

Saniyeler içerisinde oluşturabileceğin, belki de en kolay örgülü saç modelleri arasında yer alan taç örgüler, hazırlanma hızına hız katacak! Adım adım pratik taç örgüsü için ihtiyacın olanlar iki adet lastik toka ve bir saç fırçası. Saçlarını fırça ile iyice tara ve orta bir ayrım oluştur. Ardından saçının ön kısmından birkaç tutamı serbest bırakıp hem sağ hem de sol taraftan iki tutam saçını üçlü örgü şeklinde ör. Örgüleri arkada tel tokalarla birleştir ve hazırsın!

-Çift örgü

Çocukluğumuzda sıkça kullandığımız çift örgüler geri döndü! Bu sezon podyumlarda da gördüğümüz çift örgülü saç modeli oluşturmak ise çok kolay! Sadece saçlarını sağ ve sol olarak ayırıp, her iki tarafı da üçlü örgü şeklinde ör ve lastik toka ile sabitle. Şapkalarla da kullanarak hoş bir görünüm elde edebilirsin.

sac orgusu

-Örgülü atkuyruğu

Atkuyruğuna farklılık katmanın ve pratik bir örgülü saç modeli oluşturmanın en iyi yolu örgülü atkuyruğu stilidir. Saçını tepede atkuyruğu yaptıktan sonra, saçının boy kısımlarını örüp, lastik tokayla sabitleyerek bu görünüme kavuşabilirsin.

Bunu da seversin  Evde saçlara nasıl ışıltı verilir?

-Örgülü topuz stili

Saçlarının derli toplu görünmesini istiyorsan örgülü topuz senin için ideal! Tüm saçını tarayıp tepede topla. Ardından saçının boylarını ör ve oluşan örgüyü atkuyruğunun etrafına sarıp tel tokalarla sabitle. İşte bu kadar kolay!

sac orgulu topuz

-Klasik örgü

Klasik örgüyü artık bilmeyen yok ama gene de hatırlatmak istedim! Saçını üç tutama ayırıp, her bir tutam, sırayla birbirinin üzerine gelecek şekilde örerek bu örgü modelini deneyebilirsin.

-Kısa saç için örgü modelleri

Saçların kısa da olsa örgülü saç modelleri deneyebilirsin. Mesela saçını ortadan ayırıp, ön kısımlar örüp, başının arkasında birleştir ve toka ile sabitleyebilirsin. Ya da her iki kulak hizandan yukarı doğru saçını örmeye başlayıp orta noktada bu örgüleri birleştirerek harika bir stil elde edebilirsin.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim