Lego ile yaratıcı nesiller yetiştirmek

Annekaz
16 Ekim 2012
Yorum Yok

Annem öğretmendi. Maaş günlerini iple çekerdim. Elimden tutar, maaşını alırdı, sonra doğruca oyuncakçıya giderdik. O gün oyuncak günüydü benim için. En eğlenceli, renkli oyuncağı seçerdim, hiç kırmazdı beni, seçtiğim oyuncak alınır, evimize dönerdik. En çok ilgimi çeken türlerden biri, lego oyuncakları idi. Western  filmlerinde gördüğümüz Amerikan kalelerine benzer bir oyuncak vardı, hala hatırlarım. Lego mantığıyla kale inşa edilirdi, Amerikan askerleri kalenin içine koyulur, Kızılderililer dışarda dururdu.

Onun dışında küçük plastik tuğlalardan oluşan lego kutuları alırdık, bunlar en eğlencelisiydi. Küçüklüğünden beri yaratıcılığıyla övünen ben, saraylar, binalar, çeşit çeşit yapılar inşa eder, sonra gururla eserimi izler, sıkılınca yeni bir şaheser yaratmak adına, eski eserimi yıkardım, yıkmadan yaratmak olmaz.

Günümüzde çok çeşitli lego modelleri var.  Tekneler, helikopterler, motosikletler, otomobiller yaratabilir çocuklarınız bu basit görünen mucizevi oyuncaklarla. Polis istasyonları, limanlar, şövalye kaleleri inşa edebilir. Hatta Lego Ninjago fantastik Dünyasına girerek Ninjalarla iskeletlerin mücadelesinde Dünyayı kötülerden koruyabilirsin.

Bunun dışında, kocaman bir lego kutusu hediye edebilirsiniz çocuğunuza, onunla herşeyi inşa edebilir, görkemli mimarların eserleriyla yarışabilir onun ürettiği yapılar, onu teşvik edin, cesaretlendirin, yaratıcılığına hayran kalacaksınız. Kim bilir, gelecekte ünlü bir mimar olduğunda, yaşam öyküsünü yazarken bahseder ona aldığınız oyuncaklardan.

Yaratıcılık, çocukken ateşlenen bir fişek. Çocuğunuza yapabileceğiniz en büyük iyilik, onun yaratıcı gücünü desteklemek olacak. Korkmayın, öğrenir canlı türlerini, 4. Murat’ı, periyodik cetveli. Onun yaratıcı bir birey olmasını desteklediğinizde, insanlığa harika bir armağan vermiş olacaksınız, çocuğunuzun varlığı dünyayı güzelleştirecek.

Advertorial

Bunu da seversin  30 kız çocuk odası modeli - ev şeklinde yatak ve dolaplar
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim