Bugünün çocukları geleceğimizdir

Annekaz
12 Aralık 2012
Yorum Yok

z-lego-eglenceli-tuglalar-600-parca-9346-2

Çocuklar üzerinde oyunların ve oyuncakların pozitif etkileri bir hayli fazladır. Oyun ve oyuncakların yanı sıra eğitici setlerin de çok büyük ölçüde gelişimlerinde katkıları vardır. Çocuklar için okul öncesi eğitimin evde başladığını göz önünde bulundurursak evde alfabeyi öğrenebilir ve okul hayatına gayet hazır hale gelebilirler. Meslekleri tanıyıp ne iş yaptıkları hakkında bilgi sahibi olabilir yani hayatı ve çevresini tanımaya başlayabilir.

Puzzle birleştirmek sadece çocuklar için değil, yetişkinler için bile bir zihin egzersizidir. Hikaye kitabı ile birleştirilmiş bir puzzle ise çocuklar için muhteşem bir zihin jimnastiğidir. Bir yandan öğrenirken bir yandan da bazı kavramları tanımlamasına yardımcı olur. Zıtlıkları anlatan bir eğitici kitap ile zıt kavramları öğrenebilir ve daha küçük yaşta bilinçli bir birey olma adına ilk adımları atmış olur.

z-lego-duplo-uyuyan-guzelin-odasi-16-parca-10552

Mıknatıslı şekiller kitabını ise yuvarlak, kare, dikdörtgen vb. kavramların anlışmasında yardımcı olarak kullanabilirsiniz ve bu kavramları birleştirerek ağaç, araba, uçak vb. cisimler yaparak yaratıcılığını genişletmiş olacaksınız. Çıkartmalı sayı kitapları ile ilk matematiğin temelleri atılmış olup sayıları tanımasına bire bir şahitlik edebilirsiniz.

pelus-bebek

Çocuğunuzun kişisel gelişim sürecinde ilk adımları ebeveynler olarak sizler atacaksınız. Yeri geldiğinde legolar ile yaratıcılık genişletecek yeri geldiğinde peluş oyuncaklarla çevresini tanıtacak yeri geldiğinde ise hikayeler okuyarak hayal dünyasına zenginlik katacak kişiler sizlersiniz.

Bugünün çocukları yarının bilinçli ve yeterli bireyleri olması tamamen sizlerin elinde.

Bunu da seversin  Evleneceğiniz kişide olması gereken özellikler
Etiketler: , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim