Leyla Aydemir olayında şaşıran gelişme! Aile şaşkın Küçük kıza kim kıymış?

Annekaz
19 Temmuz 2018
Yorum Yok

Aç bırakılarak vahşice öldürülen ve cesedi kaybolduktan 18 gün sonra bulunan Leyla Aydemir  cinayetinde yeni gelişme.  Olaylar ilk ortaya çıktığı zaman adı geçen ve ifadesine başvurulan amca oğlu Mehmet Aydemir tutuklandı. Baba Nihat Aydemir ise tutuklanma olayına temkinli olarak yaklaşıyor. Leyla Aydemir neden öldürüldü? İşin içinde intikam mı var? Yoksa PKK Şüphesi mi?

Leyla Aydemir’in babası konuştu

Leyla’nın babası konuştu:Kimseyi suçlamamız yersiz olur: Leyla Aydemir cinayetiyle ilgili bir kişinin tutuklanmasının ardından İHA muhabirine telefonda açıklama yapan baba Nihat Aydemir, “Dosyada gizlilik kararı var. Ne olduğunu bu kişinin hangi delillerle tutuklandığını bilmiyoruz. Resmi açıklamanın yapılmasını bekliyordum. Resmi açıklama yapıldıktan sonra gereken açıklamayı ben de yapacağım. Kimseyi suçlamamız yersiz olur” dedi.

Leyla Aydemir’in öldürülmesi ile ilgili Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

“2015 doğumlu Leyla Aydemir’in 15 Haziran 2018 tarihinde Ağrı ili Bezirhane köyünde kaybolması ve 02 Temmuz 2018 tarihinde ölü bulunması olayına ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında, 4 şüpheli, 14 Temmuz 2018 tarihinde gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan 3 şüpheli mevcut delil durumları göz önüne alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 1 şüpheli ise Ağrı Sulh Ceza Hakimliği’nin kararına istinaden 18 Temmuz 2018 tarihinde ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanmıştır. Olaya ilişkin soruşturma tüm yönleriyle hassasiyetle sürdürülmektedir.”

Mehmet Aydemir kimdir

Akrabaları PKK diyor : Leyla’nın dosyasına müdahil olan Ağrı Baro Başkanı Ali Artuk da 1 kişinin ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandığını doğruladı. Mehmet Aydemir’in diğer akrabaları ise evde yapılan aramalarda PKK terör örgütüne ait fotoğraf ve dokümanlar ele geçirildiği için tutuklandığını, Leyla Aydemir cinayeti ile ilgisinin olmadığını ileri sürdü.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim