Karın germe estetiği sayesinde vücudunuz genç görünsün

Annekaz
21 Kasım 2020
1 Yorum

Karın derimiz vücudumuzda deformasyona en yatkın bölgelerden biri. Kilo alma, verme ya da hamilelik gibi nedenlerden dolayı genişleyen karın bölgesi kilo verildiği zaman ya da hamilelikten sonra kolayca toparlanamamaktadır. Karın derisi miktarındaki fazlalıkların çıkarılmasını hedef alan Karın Germe Estetiği ile vücudun daha sıkı ve genç görüneceğini belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas, bu operasyon ile karın bölgesindeki sarkıklığın estetik bir biçimde düzeltilebileceğini belirtiyor.

Karın Germe Neden Yapılır?

Karın bölgesindeki karnımızı tutan kas yapısı vücudumuzun diğer bölgelerindeki bağ yapısına oranla daha zayıftır. Aşırı kilo alıp verme, hamilelik, spordan uzak sedantif yaşam tarzı karın bağlarının gevşemesine ve bollaşmasına neden olmaktadır. Karın bölgesindeki bu durumun kendiliğinden iyileşmesi oldukça zordur. Op. Dr. Leyla Arvas karın ön duvarı kasları gevşedikten ve bollaştıktan sonra spor ya da egzersizle karın bölgesinin toparlanmasının mümkün olmayacağını, estetik müdahaleyle bu problemden ömür boyu kurtulabileceğinizi belirtiyor. Yapılan karın germe ameliyatında fazla yağlar alınarak, ciltteki sarkmalar düzeltiliyor ve karın kasları birbirine yaklaştırılarak dikiliyor ve sağlamlaştırılıyor. Fazla olan deri çıkartılarak gergin, pürüzsüz ve sıkı bir karın bölgesi görünümü sağlanmış oluyor. 

 

Karın Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Karın Germe yani Abdominoplasti operasyonunda öncelikle kişiden erimeye direnç gösteren fazla yağlar liposuction yöntemiyle alınır. Karnın alt tarafından sezaryen çizgisi adı verilen bölgeden vücudun iki yanına doğru ilerleyen kesi yapılır. Bu kesiden göğüs altı hizasına kadar açılan bölgede kaslar ile deri birbirinden uzaklaştırılır. Karın derisi çekilerek fazla olan deri çıkartılır. Gerginleştirilerek pubis bölgesindeki alana tekrar dikilen deri karın bölgesinde sıkı, gergin ve dinamik bir etki oluşturur. Aşağıya doğru kayan ve yeri değişen göbek deliği bölgesi tekrar oluşturularak karın bölgesi tamamlanır. Ameliyattan sonra işlem gören bölgede fazla sıvı toplanmasına karşı dren takılarak, sıvıların doku arasına sızması önlenir. Yaklaşık olarak 2 ile 5 saat arasında süren karın germe ameliyatı başka operasyonlarla kombine edildiğinde işlem süresi uzayabilmektedir.

 

 Karın Germe Çeşitleri Nelerdir?

Karın germe teknikleri kişinin fiziksel durumuna göre değişiklik göstermektedir. Operasyon öncesindeki genel muayenede hangi operasyonu yapacağımı hastayla paylaşıyorum. Karın germe ameliyatlarında, operasyonun büyüklüğüne göre genel anestezi, lokal anestezi ya da sedasyon yöntemi kullanılabilmektedir. Karın germe ameliyatı öncesinde yapılacak olan kesi izi karın bölgesine çizilerek belirlenir. Hastanın karın yapısına göre yapılacak olan operasyonda da farklılıklar görülebilmektedir. Tam Karın Ameliyatında, sezeryan bölgesinden karnın iki yanına doğru uzun bir kesi yapılarak karın derisi diyafram hizasına çekilir. Göbek deliğinin çevresinde kalan dirençli yağlar  ve derinin vücut dışına çıkarılmasından sonra karın derisi gerginleştirilerek tekrar dikilir. Göbek deliği için vücuda uyumlu bir yer belirlenip orantılı ve küçük bir şekilde tekrar oluşturulur. Mini Karın Germe Ameliyatında sezeryan bölgesinden yapılan mini bir kesi ile karın derisi göbek deliğine kadar açılmaktadır. Mini karın germe ameliyatı, alt karın bölgesindeki küçük de olsa giderilemeyen sarkmaların çözümü için kullanılmaktadır. Bu ameliyatta alınan deri ve yağ oranı tam karın germe operasyonuna göre daha az olmaktadır.

Bunu da seversin  Baloncuklu naylonla yüzde 10 ısı tasarrufu

 Karın Germe Sonrası Sizi Neler Bekliyor

Karın germe ameliyatı sonrasında ilk günlerde karın bölgesinde şişlik ve ödem oluşabilmektedir. Yapılan kesi yeri çevresinde morarmalar görülebilmektedir. Karın germe operasyonu sonrasında hastanede iki gece kalınır. Operasyonda kullanılan yüzeye yakın dikişler bir hafta içinde alınır, uç bölümleri deriden dışarıya çıkan dikişler ise 3 hafta içinde alınmaktadır. Ameliyattan hemen sonra karın bölgesi sıkı bir şekilde sarılmaktadır. Sargının işlevi operasyondan sonra oluşabilecek ödem ya da kanamayı azaltmak içindir. Operasyondan hemen sonra dizlerin bükülü olarak alt kısmına yastık koyarak yatılması önerilir. Cildin alt kısmına yerleştirilen dren tüpleri kan ve sıvının doku aralarına sızmasını engelleyerek dışarı çıkarılmasına yardım eder. Sargılar karın bölgesindeki derinin sıkılaşması ve form alması bakımından çok önemlidir. Sargılar çıkarıldıktan sonra tavsiye edilen korse en az 6 hafta boyunca kullanılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Nelerdir?

Karın germe operasyonu fiyatları Tam Karın Germe ya da Mini Karın Germe Ameliyatına göre değişmektedir.  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas’ ın yapacağı karın germe operasyonuyla eski formunuza yeniden kavuşmak için İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Quartz Poliklinik +90 212 241 46 24 nolu telefon numaramızı arayarak bizlere ulaşabilir, Karın Germe Estetiği yaptırarak bir an önce genç görünebilirsiniz.

 

Op.Dr.LeylaArvas

Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@ drleylaarvas

Instagram :@ drleylaarvas

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Eczaneleri.net dedi ki:

    Makalenizi soluksuz okudum. Çok başarılı. Başarılar dilerim ?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim