Makyajın Gücü!

Annekaz
2 Temmuz 2010
2 Yorum

Makyajın gücü malum bambaşka bir kadın yapıveriyor bizleri,  biraz fondöten ve pudra lekeleri kapatır,  kalem far gözleri belirginleştirir,  çilek kırmızı bir ruj dudakları dayanılmaz yapar ama onların böyle bir şansı yok çünkü onlar suratları asitle yakılan kadınlar. Afganistan ve Pakistan’da okumak isteyen bunun için sokağa çıkan yüzlerce kadın bu halde. Tek suçları topluma kendilerine çocuklarına iyi bir eş iyi bir anne iyi bir insan olmak istemeleri. Kadının söz sahibi olmasını istemeyen ahırdaki ineğinden evdeki eşyasından farklı olmasını beklemeyen erkeklerin marifeti, yapanlar çoğu zaman tanıdık nişanlı koca baba abi ya da her neyse..

Pakistan’da Depilex smile again adı altında bir yardım kuruluşu var İtalya’nın destekleri ile kurulan ve faaliyet gösteren vakıf yüzü asitle yakılan kadınlara destek veriyor amaç ilk önce bu kadınlara topluma kazandırmak kendilerini yakan ellere inadına muhtaç bırakmamak. Bunun için mesleki kurslar veriliyor kuaförlük makyözlük ve manikürcülük en çok öğretilen meslek çünkü kadınlara hizmet ediyor başka kimse ile muhatap olmuyorlar.

Makyajın asıl gücü işte burada başlıyor Depilex smile again toplanan yardım ve zekatlarla topluma kazandırmaya çalıştığı yüzüne asit atılmış kadınlara estetik ameliyat fırsatı sunuyor tabi bunun için çalışan gönüllü doktorlar ve yan kuruluşlar da var. Dünyanın en büyük sıkıntısına sahip olduğunuzu düşündüğünüz zamanlarda ne b.ktan memlekette yaşıyoruz dediğiniz saniyelerde bu görüntüler gözünüzün önüne gelsin. Buradan ne derece faydamız olur bilmiyorum ama en azından bakın dünyada böyle şeyler de oluyor kadınların sıkıntıları en gelişmişinden en gerisine kadar bitmiyor diyebiliriz. Makyajın gücüne bir kere daha şahit olabiliriz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. uğurböceği dedi ki:

    inanmıyorum ya.insan insana ve bu kadar masumlara nasıl yapar.içimden bir söz geçiyor.ama bize yakışmaz.

  2. MODAVESAİRE dedi ki:

    allahım nasıl bi acı yaşamışlardır kimbilir. hele sonrası, o travma nasıll atlatılır? onu yapınca o erkekler iyi müslüman erek mi oluyolar?? islamiyette bööle bişi mi var yaaa !!! o kadınlar bunun hesabını mahşer gününde soracaklar ama ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim