Yardım!

Annekaz
24 Ağustos 2010
Yorum Yok

Ramazan ayındayız etrafta tuttuğu oruçtan şikayet edip öldüm bittim diye gezenleri görüyorsunuzdur huysuz kocalar orucu zehir eden insanlar..ama şu sıralarda İftarı bile olmayan insanlar var.

Pakistan’dan bahsediyorum yavaş yavaş yardımlar ulaşmaya başlasa da Pakistan’ın daha çekecek çok acısı var. Tabi bu acılardan en çok payı çocuklar ve kadınlar  alacak. Türkiye’deki büyük depremi hatırlayın ekmekler yığın yığın olmuştu iş bilmezlik organizasyon eksikliği vs ..Orada da olacak belki ama  bir süre sonra salgın hastalıklar başlayacak çocuklar ölecek ağırlaşan hava şartları dayanılmaz acılara neden olacak. Türkiye’ye düşen elinden geldiği kadar yardım yapmak bu bağlamda Mevlana evleri çok güzel örnek umarım yapılan yardımların yeteri kadarı bu evlere harcanır.

Tabi Ramazan ayı Fitre ayı bazen duyuyorum Fitreleri verecek kimse bulamamaktan şikayetçi olanlar var. Pakistan’a Kızılay vasıtası ile yardım edebilirsiniz. Fitreleriniz bu anlamda eminim muhtaç ellere ulaşacaktır. Fitre biliyorsunuz kişi başı minimum 7 lira bebek ya da anne karnındakiler içinde fitre veriliyor.

Bunların dışında pek çok bağış toplayan dernek ve yardım kuruluşları var. Eli kolu en uzun ve bana kalırsa en güveniliri yine Kızılay siz istediğiniz kuruluşları seçebilirsiniz . Belediyeler valiliklerde maddi ve ayni yardımlara aracı oluyor. Ben burada Kızılay’ın iletişim adreslerini yayımlayacağım. Eğer maddi olarak yardımda bulunamıyorsanız Cep telefonunuza ücretsiz reklam mesajları kabul ederek yardımda da bulunabilirsiniz.

Bunu da seversin  Hummel Ürünleri Markastok Güvencesiyle!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim