Markalara göre değişen beden ölçüleri

Annekaz
15 Şubat 2012
Yorum Yok


Alışverişe gidip Beğendiğimiz elbiseleri denemek için kabine girdiğimizde çoğu zaman hayal kırıklığına uğruyoruz markaların bedeni o bildik sayısal beden rakamlarını çoğu zaman tutmuyor mesela ben bana göre 40 beden giyiyorum ama kıyafetin kesimi ya da artık markaların kalıplarına göre 38 ya da 42 aldığımda olmuştur. 40 beden alıp da fermuarını çekemediğim kıyafetler insana nasıl bir moral bozukluğu veriyor tahmin edersiniz. Tabi böyle olunca internetten kıyafet alışverişi hayal oluyor çünkü o kıyafetin bana uyup uymayacağını bilmiyorum hele beden yerine ‘M, L’ ya da 1, 2 gibi kısaltma ve numara kullanıyorlarsa bakmıyorum bile.

İnternetten alış veriş yapan ya da markaların bedenlerini kendisine uyup uymayacağını merak edenler için harika bir uygulama yapmışlar. Tabi ki kaynak yurt dışı ama içinde tanınmış markalar var yukarıdaki göğüs, bel ve kalça boşluklarına cm bazında ölçünüzü yazınca size en yakın markayı buluyorsunuz. Alış veriş sitelerinin belki de bir numaralı uygulaması olacak yazılımı bakalım Türkiye’de ne zaman kullanılacak..

Bunu da seversin  Mandalla kafayı bozmuş bir blog
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim