Marşmelov kar tanesi nasıl yapılır?

Annekaz
26 Kasım 2017
Yorum Yok

Marşmelov glikoz şurubu, sığır jelatini ve sorbitol ana malzemeleri ile hazırlanan bir tatlıdır. Marşmelov pek çok şekilde  çoğu zaman bisküvi / kek  ile beraber satılıyor ama biz evde sıcak çikolata ve pasta süsü olarak kullanmak için Marşmelov  kar tanesi yapacağız.

Marşmelov ile şeker hamuru hemen hemen aynı şeylerdir kıvam farkları dışında pek de ayırıcı özelliği yoktur bugün size hem şeker hamuru tarifi vereceğim hem de şeker hamurundan pasta süsü malzemeler çok kolay.

Marşmelov  kar tanesi

Marşmelov

pudra şekeri

nişasta

ve şekilli küçük kalıplar ya da benim kullandığım gibi delgeçler

Şeker hamurunu bir kaba koyun mikroda dalgada 30 saniye ya da benmari usulü eritin. Pudra şekerini yavaş yavaş katarak hamur haline getirin. Tezgaha nişasta serpip şeker hamurunuzu kağıt gibi incelene kadar açın. ( bu şekilde pasta kurabiye kaplanabiliyor) Bol nişasta kullanın ki yapışmasın. Kupat ya da benim gibi kağıt delgeci ile şekiller kesin. bir kağıda serip kurutun işte kahve üzerine ya da sıcak çikolata ya da isterseniz sahlep için ikramlık harika kar taneleri hazır. İsterseniz pasta da süsleyebilirsiniz.

annekaz 3

Size hiç kar tanesi tarifi veren oldu mu? Marşmelovdan kar taneleri yaptım hazır şeker hamuru da olur elbet bu vesile ile hem de #sekerhamuru tarifi vermiş oluyorum ? @craftandartstr anahtar sekilgeckerle çocuklar kağıt keser ben pasta süslerim ? Anne olmak pratik çözümler bulmak değil mi ? . MALZEMELER Sade marsmelovlar, pudra şekeri, açmak için nişasta Marşmelovu 30 saniye mikrodalgada yumusatin azar azar pudra şekeri ekleyip sert hamur haline getirin. Nişasta ile kağıt gibi açın şekilgec ya da kopat ile kesin işte yenilebilir süsleriniz hazır. Ister sıcak çikolata ister kurabiye ister donut ? #snowflake #marshmello #dessert #donuts #winter #hotchocolate #tasty #foodpic #foodlove #yumy #kartanesi #kar

Anne Kaz (@annekazblog)’in paylaştığı bir gönderi ()

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim