Melek bebek

Annekaz
5 Aralık 2007
Yorum Yok

Küçükken bahçemizdeki kayısı ağacının altına eski bir paspas serer annemin ve babamın diktiği kıyafetlerden artan parçalarla ağaçtan yaptığım bebeğime elbiseler dikerdim.Şimdi düşünüyorumda o yaşıma rağmen oldukça güzel işler çıkarıyormuşum keşke saklasaydım bir tanesini..ama insanın aklına gelmiyor değil mi bir gün büyüyeceği yaşlanacağı çoluğa çocuğa karışacağı…plastik bebekleri hiç sevemedim bez bebeklerimi ya anneme yaptırdım yada kendim yaptım , şimdi de yapmaya devam ediyorum, tarz biraz değişti tabiki… yukarıdaki bebeği ben yapmadım ama bunun deniz kızlı olanını yapmıştım uzun zaman önce çok kolay bir bez bebek, kanat figürü ile beraber vermişler aslı melek ama siz kanatsızda yapabilirsiniz çocuklar çok sevecek..

Resimlerle anlatımı burada , kalıbı yada patronu ise şurada ..printerden çıkarabilirsiniz illa bu tarz yada aynı renk kumaşlar olacak diye çarşıya pazara çıkmayın desenli kumaştan bile çok güzel oluyor..
not:yanakları gerçek allıktan yapılıyor :)
Bunu da seversin  Bebekler için örgü şapkalar
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.