Meyve suyu ile nektarin arasındaki fark nedir? Hangisi daha faydalı

Annekaz
11 Temmuz 2018
Yorum Yok

Yeme bozuklukları dünyanın en büyük problemlerinden birisi. Bir yandan açlık diğer yandan obezite dünyayı sarmış durumda. Gıda yetersizliğine bağlı açlık dışında Anoreksiya açıkıp yemek yemeyi reddetme hastalığıdır. Bu kişiler ölmeyecek kadar yer ve fiziki olarak kendilerini hala kilolu ve çirkin hissederler. Bulimia ise yeme bozukluğudur kişi asla tok olduğunu düşünmez ne kadar yerse yesin sürekli açtır. Fakat bu durumun kendisine kilo aldıracağını bilir yediklerini ya kusar ya da bağırsak temizleyen ilaçlar kullanır. İkisi arasında  fark açık şekilde bellidir. Bu hastalıklara malesef en çok kadınlar yakalanıyor.

KİST İLE TÜMÖR ARASINDA NASIL BİR FARK VARDIR?

Kistlerin içi genelde sıvı ya da gaz ile doludur pek çoğu kötü huylu değildir kansere neden olanı azdır. Tümör ise daha sert bir yapıdadır ve bulunduğu yere göre kötü huylu olma oranı yüksektir. İyi huylu tümürlerin yine bulunduğu yere göre zararı olmaz lakin alınması gereken tümörler olabilir.

GRİP VE NEZLE ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Nezle ile girip aynı şeyler değildir. Nezleye gibin küçük kardeşi desek daha doğru olur nezlede ateş ve ağrı daha az olur, ve daha kısa sürer giripte tüm vücut ağrır ateş yükselir. Baş ağrısı ve yorgunluk uzun sürer yatarak tedavi gerektirir. Nezle ise ayakta atlatılır.

HOŞAF VE KOMPOSTO ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Komposto taze meyvelerden yapılır kökü fransızcadan gelir, Hoşaf ise Anadolu tarifidir. Mevsiminde kurutulan meyvelerden yapılır.

Losyon daha sıvı kıvamlıdır su oranı yüksektir normal ve az yağlı ciltlere çok daha uygundur tüm vücuda kolayca sürülebilir. Krem ise su oranı daha düşük koyu kıvamlıdır. Kremler daha konsantre ürünlerdir daha pahalı olur ve genelde kavanoz içinde saklanırlar.

MADEN SUYU VE SODA ARASINDAKİ FARK

Bunu da seversin  Çengelli takılar

Maden suyu ve soda arasındaki fark oldukça basittir. Herhangi bir suya karbonat katarsanız soda olur mide için faydalıdır mama hepsi bu kadar. Maden suyu yer altında doğal olarak karbondioksit gazı ile doludur ama  yer altından yüzlerce metre yukarı çıkarken doğadan aldığı mineralleri de bünyesine katar. Maden suyu çok daha faydalıdır.  Maden suyunun ruhsatını Sağlık Bakanlığı, sodanın ruhsatını ise Tarım Bakanlığı verir.

MEYVE SUYU VE NEKTARI ARASINDAKİ FARK

Meyve suyu yüzde yüz sıkılmış meyvelerden oluşur, ama bazı meyveler sıkıldığında saf halde içilemez Vişne gibi. Sulandırıp sunulan meyve sularına nektarin denilir. Karışık meyve suları da bu sınıfa girer.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim