Mikrodalgada makarna sosu

Annekaz
5 Ağustos 2011
Yorum Yok

Onlarca makarna sosu var. Türk mutfağında ayrı sosun çok fazla yeri yoktur ama dünya mutfağında özellikle Fransız mutfağında her şey neredeyse ayrı bir sosla yeniyor Küçük küçük tencerelerde pişen makarna et salata sosları içlerine katılan baharatlar çeşit çeşit kokulu otlar. Ama bu kadarına gerek var mı? belki, ama biz çalışan kadınlar için bu kadar ince detayla ayrı ayrı tencereler tarifler vs  ı ıh günlük koşturmacada zor. Ben makarna soslarımı kavanozda pişiriyorum. Oldukça temiz ve kolay bir yöntem. Sosları bildiğiniz gibi hazırlıyor sadece mikrodalgada yüksek ısıda 2 dakika pişiriyorsunuz. İsterseniz kapağını kapatıp dolapta saklayabilir isterseniz hepsini kullanabilirsiniz. Tarifi kolay ve bir kaç dakikadan fazla zamanınızı almaz.

Bir kavanozun içine 2 kaşık salça, bir miktar su, ve sıvı yağı koyun ve çırpın. Temeli bu ama içine rende sarımsak, soğan,karabiber,defne yaprağı, kalın dövülmüş ceviz, nane,kekik,acı biber, domates rendesi  vs  katabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tek nokta kavanozun metal kapağı yerine  bir cam çay tabağı ile kavanozun ağzını kapatmanız gerek ki mikrodalga fırınınız içi yağ olmasın. Tuz ve kullanılacak yağ cinsi size kalmış. Afiyet Olsun :)

Fotoğraf: hoalian.com

Bunu da seversin  Çıtır patates kızartması
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim