İşkembe çorbası

Annekaz
17 Ocak 2013
Yorum Yok
iskembe corbasi

@annekazblog – instagram

İşkembe çorbası en sevdiğim çorbalardan birisidir, sık sık yemek istesek de evde sadece karı koca biz yediğimiz için pek fazla pişmez. İşkembe çorbası için her kafadan bir ses çıkabilir kimi öğğ der kimisi ıyy der kimisi limonlu kimisi sirkeli olmaz der ama biz sadece sarımsaklı severiz  bazı yerlerde yoğurtlu yapılıyor ama itiraf edeyim ben yoğurtlu işkembeyi hiç sevmedim.

Benim işkembe çorbası tarifim çok basit

Marketten 1 kilo temizlenmiş doğranmış işkembeyi sıcak suyla yıkarım , üstünü örtecek kadar sıcak su ile düdüklüye koyup 25 dakika pişiririm. Başka  bir tencerede 2 kaşık margarin ve 2 tepeleme kaşık unu kavururum. Üzerine haşladığım işkembeyi boşaltıp 15 dakika kadar tuz atarak pişiririm ve inmeye yakın bol bol ezilmiş sarımsak ekleyip sıcak sıcak servis ederim. Üzerine istenirse limon, sarımsak, sirke  ve ya acı pul biber ekilip servis edilebilir…

Afiyet olsun :)

 

 

 

 

Bunu da seversin  Paça Çorbası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim