Mühür yapımı hakkında

Annekaz
22 Nisan 2008
3 Yorum

Yabancı bloglarda çok fazla gördüğümüz bir çalışma hediyelik paketlerde etiketlerde kumaş ve tişörtlerde çok sık kullanılıyor.Öncelikle kendi stamplarını oymak için özel bir plastik kullandıklarını söylemeliyim.Yumuşak silgiye benzeyen bir plastic.İç yada dış oyup uygun boya ile boyanıp sonsuz kere kullanılabilir.Hazır satan çok site var.Evinizde yapmanız için Türkiye den bu malzemeden bulunurmu bilmiyorum ama alternatif yaratmak gerekirse silgi üzerine oyulabilir en sağlamı bu olur becerebilirseniz tahtada olabilir fakat baskı kalitesi açısından aynı sonucu vermeyebilir.Sünger bezler kesilip oyulup tahtaya yapıştırılıpta kullanılabilir.Başkada aklıma fikir gelmedi.

Boyalar ve oymak da çok önemli dış yada iç hat oyumları deseni farklılaştırır.Kumaşa uygulanacaksa tekstil boyası ve tersinden ütü şattır.Konu ile igili bir kaç linkim var..

burada stamp örnekleri var

Stamp oyum dersi fikir verebilir

silgiyle yapılmış basit bir stamp

Bunu da seversin  Koltuk kılıfı nasıl dikilir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. Cocukla Cocuk dedi ki:

    Kendine özel baskılar yapabilmek için stamp şart, piyasada satılan arı, ayı desenleri hep aynı. Miray’ın defterinin bu konuda bir çalışmasını hatırlıyorum.

  2. Cocukla Cocuk dedi ki:

    Stamp oyum dersi fikri linkini inceledikten sonra sanırım yakın bir malzeme düşündüm, önce bir deneme yapayım olacak mı bakalım.

  3. İşitme Kaybı dedi ki:

    silgi üzerindeki çalışmayı görünce ne kadar kolaymış dedim..araştırma,paylaşma için tşkler annekaz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.