Mutfakta işinizi kolaylaştıracak pratik bilgiler

Annekaz
17 Haziran 2019
Yorum Yok

İster ev hanımı olalım istersek yoğun çalışan bir kadın hepimizin dönüp dolaşıp geleceği yer mutfak :) Tabi mutfakta pratik bilgiler işlerimizi oldukça kolaylaştırıyor. Ben önceden hazırladığım yemeklerle hafta boyu en büyük iyiliği kendime yapmış oluyorum 1 haftalık yemeği bir günde pişirin yazımdan okuyabilirsiniz. Gelelim mutfaklarda işinizi kolaylaştıracak önerilere..

MAYDANOZ PRATİK ŞEKİLDE NASIL AYIKLANIR?

https://www.instagram.com/p/BvpLjw_BzLj/

Bu video oldukça sevildi, aslında bir süzgeç ile yapılsa çok daha pratik olur ama bu da el altında olan rende ile yapılacak bir maydanoz ayıklama yöntemi..

PATATES SOYACAĞI İLE SEBZELERİ İNCE İNCE DOĞRAYIN


Patates soyacağı ile soğan, lahana gibi sebzeleri doğrayarak incecik salatalar yapabilirsiniz. Özellikle lahana salatası bu yöntemle harika oluyor.

UZUN SÜRE TAZE KALAN YEŞİL SOĞANLAR

Yeşil soğanı alır almaz ters çevirip temiz bir kavanoza koyun içine biraz su ekleyin bu şekilde soğanlar uzun süre daha taze kalacaktır.

YEMEĞİNİZDEKİ FAZLA YAĞI ALIN

Yemeği yaptınız ve yağlı oldu diyelim kurtulmak için kaşık kaşık alamıyorsanız kalın bir kağıt mutfak havlusuna bir kaç buz küpü koyun ve hızlıca yemeğin üstünde gezdirin. Sadece üs kısımdaki yağları değil yemeğin içindeki yağları da emecektir.

DOMATESLER ÇÜRÜMESİN

Aldığınız domatesleri poşetten çıkarın ve mümkünse kağıt serilmiş bir tabağa ters olarak dizin. Beresiz domatesler bu şekilde uzun süre dayanır.

ÇABUK VE DÜZGÜN SOYULAN HAŞLANMIŞ YUMURTANIN SIRRI

Haşlanmış yumurta kolay soyulunca kahvaltılar salatalar çok daha pratik hazırlanıyor. Suyu kaynatın, içine biraz sirke katın, yumurtaları yavaşça içine bırakın ve 3 dakika boyunca kaynatın ( isterseniz süreyi uzatabilirsiniz) ve soğuk suya alın klasik yöntemle yumurta yavaş yavaş haşlanırken akı önce kabuğa yapışır bu şekilde zor soyulur. Yumurtalarınızın sağlam olduğundan emin olun ve unutmayın yumurta buzdolabına konulmaz :)

Bunu da seversin  Kadınların Korkulu Rüyası: Yumurtalık Kanseri
https://www.instagram.com/p/ByIjuBoAUxd/

KAŞAR PEYNİRİ DONDURUCUYA

Eğer kaşar peyniriniz eski kaşar değilse yumuşak ve rendelemek için uygun değildir. Kaşar rendeleyecekseniz bir süre önce dondurucuya koyun daha kolay rendelenecek ya da doğranacaktır.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim