Kış salatası

Annekaz
25 Ekim 2011
Yorum Yok

Sebzeleri meyveleri mevsiminde yemenin çok önemli olduğundan daha önce bahsetmiştim. İşte size tam mevsiminin salatası. İçinde karalahana, maydonoz, turp, marul, havuç, var. Bu salataya yeşil soğan da çok yakışır ama evde yoktu daha doğrusu Elif’in doğum günü için bol bol patates salatası ve kısır yapınca kalmadı. Ayrıca koku yapmasını istemiyorsanız tabi ki yeşil soğansız da olur.

Diğer yandan  böyle bir salata yaptığınızda hızlıca tüketmelisiniz. Eğer çok yapılmışsa ya da artacak endişesi varsa bir kısmını hiç yağlamadan özellikle tuzlamadan bir saklama kabında saklarsanız ertesi gün harika  bir ekmek arası malzemesi olur.  Salata bu,  tarif etmeye gerek var mı var dediğinizi duyar gibiyim :) Bakınız işi deliliğe vurmuş blog yazarı.

Önce kara lahanaları ince ince doğrarım biz kara lahana deris ama doğrusu mor lahana mı acaba?

tuz ve çok az limonlar iyice ovalarım bu şekilde lahanalaar daha kolay yeniyor hafif yumuşuyor tuzu zor alan bünyesi mevburen kabul ediyor.  Sonra iyice yıkanmış diğer sebzeler doğranır ve ya rendelenir. Sofrada yağ ve limon istenirse sirke eklenir. Tuzla lahanayı ovduk tekrar tuzlamaya gerek yok. Karıştırılır. Hepsi bu bilmeyen varsa öğrendi çiçekler ise turp havuç ve limondan küçük dilimler halinde  görüldüğü gibi kesilip kürdana batırıldı. Afiyetler olsun.

 

Bunu da seversin  Rus Duyu ile pasta süsleme - Video
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim