Pratik Mutfak Gereçleri ile Lezzetli Yemekleri Kolayca Hazırlayın

Annekaz
6 Kasım 2016
Yorum Yok

Her kadın mutfakta harikalar yaratmak ister, ama bu her zaman çok da kolay olmayabilir. Bazen sevdikleriniz için lezzetli ziyafetler hazırlamak isteseniz ama zaman darlığı, yorgunluk gibi sebeplerle iş gözünüzde büyüyebilir. Doğru mutfak gereçlerini seçmek yemek hazırlarken harcayacağınız zamanı kısaltarak günü kurtarabilir.

İşe Temelden Başlayın: Tencere Seçimi

Anne olsun olmasın her kadın ailesi ve sevdikleri için yemek hazırlarken sağlıklı bir menü oluşturmak ister. Sanıldığının aksine, besleyici bir öğün hazırlamak çok zahmetli olmak zorunda değildir. Kaliteli tencere ve tavalar kullanarak pişirdiğiniz yemeklerin besleyici niteliklerini kaybetmemelerini sağlamak ise altın kuraldır. Çelik bir tencere içinde pişireceğiniz bir sebze çorbasında, sebzelerin vitaminlerini maksimum şekilde muhafaza edebilirsiniz. Aynı şekilde döküm bir tavada doğru metotlarla pişirdiğiniz et besleyici niteliğinden bir şey kaybetmeyecektir.

İşinizi Kolaylaştıracak Küçük Yardımcılar

Mutfakta çalışırken pratik yardımcıları tercih ederek zaman kazanmak ise yemek pişirme deneyiminize zevk katacaktır. Patates soyma seti ile haşlanmış patates soymak bir eziyetten çıkar, narenciye sıkacağı ile salatalarınız C vitaminine doyar, sarımsak kesici ile elleriniz kokmadan yemekleriniz lezzetlenir. Yemek yapmak ve sevdiklerine doyurucu lezzetler sunmak herkes için bir zevk olsa da, çocuğunu iyi gıdalarla besleyen bir annenin mutluluğu hepsinden fazladır. Bazı pratik mutfak aletleri, çocuklarınızın sevdiği yiyecekleri evde kolayca hazırlamanızı sağlar. Üstelik böylece çocukların bayıldıkları abur cuburları bile sağlıklı ara öğünlere dönüştürebilirsiniz. Birbirinden güzel birçok dondurma hazırlama setinden birini kullanarak çocuklarınıza vitamin ve protein dolu dondurmalar hazırlayabilir, şekilli sandviç kesicileri kullanarak beslenme çantalarını besleyici gıdalar ile doldurabilirsiniz.

Günümüzde özellikle de çalışan kadınların mutfağa ayıracak fazla zamanı olmasa da, Tchibo’nun pratik ve kaliteli mutfak gereçleri tercih ederek mutfakta geçirdiğiniz süreyi azaltabilirsiniz. En kaliteli tencere – tavalarla ve yardımcı mutfak gereçleriyle sevdiklerinize sağlık dolu öğünler hazırlama zevkini yaşayabilirsiniz.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim