Ramazanda ağız kokusunu önlemek için bunları yapın

Annekaz
24 Haziran 2014
Yorum Yok

Ramazanda ağız kokusu büyük sorun ramazanda ağız kokusunun nedeni aslında midenin boş olarak neredeyse öğlene kadar öz suyu salgılaması. Dikkat ederseniz sabah ve öğle ağız kokusu daha yoğun olur. Peki oruçlu iken ağız kokusunu nasıl önleriz öncelikle sahurda ve iftarda dişlerinizi diliniz fırçalayın. Sahurda kokulu şeyler tüketmeyin mesela sadece pastırma sucuk sarımsaklı gıdalar bu tür kokular daha kalıcı oluyor sadece ağızda değil vücuttan da zor atılıyor.

Sahurda ve iftarda soğuk gıdalar tüketiliyor ama soğuk su ya da soğuk içecekler ya da soğuk  meyveler ağız kokusunu artırır yiyecekleri oda ısısında tüketmeye gayret gösterin.

ağız kokusu

Sahurda son olarak su içecekseniz öncesinde yeşil çay gibi yasemin gibi ya da vanilya çayı gibi bir çay içmeyi tercih edin bir fincan da olsa organik aromalı çay içmek ağız kokusunu önlemeye faydası olur. İstediğiniz hoş kokulu bir çay içebilirsiniz..

Bunu da seversin  Hamile kadınlar oruç tutabilir mi?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.