Müzikle yapılan egzersiz çok daha etkili

Annekaz
8 Temmuz 2021
Yorum Yok

En sevdiğiniz şarkı çaldığında  kendinizi daha iyi hissediyor musunuz? Bunun bir nedeni var: Müzik sizi daha uzağa koşmaya, daha uzun bisiklete binmeye ve daha hızlı yüzmeye iter.  Brunel Üniversitesi Spor ve Eğitim Okulu’ndan Costas Karageorghis’in  yaptığı araştırmaya göre, Müzik sporcuları  adeta yasal bir doping gibi etkiliyor. Müzik spor ve çaba kaygısını azaltırken  dayanıklılığı da yüzde 15  artırıyor.

Müzikle yapılan spor ağrı azaltıyor

2013 yılında yapılan bir çalışmada Müzik dinlemenin ameliyat sonrası ağrıda, ağrı kesicisi  ilaçlara ihtiyacını azalttığı belirlenmiş. Egzersiz sırasına doğru ayakkabı seçimi, doğru müzik seçimi kadar önemli :) Spor  yaparken, dans ederken Nike Air Max 270 sizi uçuşa geçirecek en önemli detay, özel tasarım tabanı sayesinde yürürken ya da koşarken her adımda darbe etkisi emilir, sarsıntı ve yorgunluk minimum seviyeye çekilir.

Müzik, beyninizin ödül sistemini çalıştıran dopamini doğal olarak artırır. Antrenman sırasında müzik dinlemek size bir miktar dopamin verir  bu da kendinizi iyi hissetmenize neden olabilir. Aynı zamanda, egzersiz serotonini  artırır, böyle bir  kombinasyon şüphesiz hormonları bile etkileyip uzun vadede hayatınıza olumlu pek çok şey katabilir.

Nasıl iyi bir koşucu olursunuz?

Koşunuzu hareketli bir çalma listesiyle senkronize edin, hızınızı koruyun.  Şarkı seçmekte zorlanıyorsanız  140-160 BPM’lik şarkılar koşmak için en ideal ritimlere sahiptirler,  kulaklığı takın, nike air force 1 mid giyin ve ruhunuzda ritmi hissedin.

Her adımda kedinizi daya iyi hissedin

Sadece spor yaparken değil hayatımın  her alanında rahatlık ve şıklık benimle beraber olmalı diyenler için ikonik Nike Air Max  ve Nike Air Force  günlük yaşama atılan bir moda  imzası gibi sizi zirveye taşır. Salaş bir jean ya da çiçekli bir elbise belki de  siyah kumaş bir pantolon altına giydiğiniz Nike  ve kulaklığınızdaki  hareketli bir şarkı sizi gün boyu zinde tutacak ve çevrenizdekilere de enerji verecektir. Şarkılara eşlik etmeyi unutmayın ve  sadece yalnızken değil gözler üstünüzdeyken bile dans edin.. Hayatın tadı bazen de böyle çıkar..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.