Nike Air Jordan’ın Muhteşem Teknolojisi

Annekaz
3 Mart 2022
Yorum Yok

1984’ten günümüze kadar uzanan ve hikayesine her geçen gün bir yenisi ekleyen Nike Air Jordan, bugün herkesin giymek isteyeceği ikonik bir tasarımdır. Ünlü basketbolcu Michael Jordan’ın adı verilen koleksiyon 1984 ten bugüne ses getirmiş, kitlesinin sürekli olarak yeni modelleri için beklentiye girmelerine sebep olmuştur. Nike Air Jordan erkek ayakkabısı modeli ilk olarak basketbola hizmet etmesi amacıyla tasarlanmıştır. Air teknolojisinin kullanıldığı tasarım ayakkabılar, basketbol oyuncuları için iyi bir performans sağlarken bu ayakkabının yansıttığı stili beğenen kişiler tarafından da günlük giyim için tasarlanan modelleri mevcuttur. Başlangıçta tamamen bir basketbolcu için tasarlanmış olan bu ayakkabı, basketbol maçlarında uzun zıplamalara imkan sağlamanın yanı sıra bilek kavrama ve yer tutuşu ile maç sırasındaki bilek hareketliliğine fırsat tanımaktadır.

Bir Devri Peşinden Sürükleyen Nike Air Jordan s Günlük Giyim Modelleri

Nike Air Jordan, modaya uygun renkler ve desenlerin kullanıldığı ayakkabılarını ortaya çıkarırken, günlük giyime uygun olanlar için farklı bir taban yapısı geliştirmiştir. Bu taban basketbolda kullanılanın aksine yürüyüş açısından daha uygun olan bir formda üretilmektedir.

Nike Air Jordan Retro günlük giyim modellerinde yürüyüş açısından ayak sağlığı ele alınırken ayağın hareket kapasitesi üzerinden gelişim göstermiştir. Bu sayede ayak, ayakkabı içerisinde kolayca hareket edebilir. Hareket noktaları ile ayakkabının belirli alanlarının ön plana çıkması sağlanmaktadır. Retro modeller aynı zamanda bu ürünün 1984’teki gücünü hatırlatarak günümüzde hala bu şekline talep olduğunu göstermektedir. Bu günlük stile uygun modellerine verilebilecek en iyi örneklerden biri de Nike Air Jordan 1 Low.  Basketbolda kullanım için de tercih edilirken marka tarafından daha çok günlük stile ithafen ortaya çıkarılmıştır. Günlük giyimde kolaylık sağlayan ayrıca farklı renkler, desen ve modellerin kullanıldığı Nike Air Jordan 1 her yönüyle kitlesinin beğenisini kazanmaktadır. Bu ayakkabıların her serisinde, reflektör, topuk kısmına yakın alanda mini bir cep gibi farklı yaratıcılıklar eklenmiştir. 

Nike Air Jordan kadın ayakkabılarında yine aynı şekilde küçük detaylarla spor ve maskülen duruş ön plana çıkarılmıştır. Oldukça güçlü bir stili ortaya çıkaran bu modeller, görünüm ve kullanım itibari ile tercih edilmektedir. Bu ayakkabıya bir tasarım ürünü gözüyle bakılacak olduğunda diğer ayakkabılardan farklı bir biçimde konumlandırılmaktadır. Buna ek olarak bir de günlük ve basketbol için ayrı ayrı tasarlanan yapıları düşünülünce bir o kadar da konfor sağlamaktadır. Nike Air Jordan fiyat aralığı belirlenirken modelin hangi sezonun ürünü olduğu, kullanılan materyaller, öne çıkan özellikleri etken rol oynamaktadır. Model, her yeni sezonda geliştirilen tasarımlarıyla satışa sunulmaktadır. 

Bunu da seversin  Bitkiler için aspirinli sprey

 

Nike Air Jordan Ayakkabı Modellerinin Etki Uyandıran Yönü

Michael Jordan’ın uğruna birçok ceza aldığı Nike Air Jordan ayakkabıları, kısa sürede basketbolsever tüm kitlelerin ilgisini çekmiştir. Bu cezaları almasının sebebi ise o dönemde NBA basketbol maçlarında oyuncuların renkli ayakkabı giymelerine izin verilmemesidir. Michael Jordan uyarı aldığı halde anlaşma yaptığı Nike’ın ayakkabılarını giymeye devam etmiştir. Hem de her maçta. Basketbol izleyicisinin sahada farklı olarak gördüğü tek şey varsa o da Michael Jordan’ın herkesten farklı olan ayakkabılarıydı. Bu farklılık sebebiyle Nike Air Jordan kısa sürede kendini herkese göstermeyi başarmıştır. Her geçen sene modellerine bir yenisi daha eklenirken bu modellerde kullanılan alan ve tekniklerin değişmesi kişilerin dikkatini çekmektedir. Bugün, kişilerin Nike Air Jordan’a olan ilgisi katlanarak devam etmektedir. Siz de kendiniz için Nike Air Jordan çeşit ve detaylarını incelemek isterseniz Sportive sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim