Nasıl daha çok su içersiniz?

Annekaz
25 Nisan 2013
Yorum Yok

su-şişesiSu sağlıklı bir beden için şart hele havaların ısındığı şu günlerde sıvı alımı hem iç organlarımız  hem de cildimiz için çok önemli. Dukan Diyeti ve diğer diyetlerde her zaman suyun daha fazla içilmesi tavsiye edilmiştir.

Metabolizmanın daha hızlı çalışması için demekki su şart fakat su içmesi bazen zor olabiliyor ya da ne kadar su içtiğimizi bilmiyoruz özellikle diyet yaparken günde 2,5 litre su içilmesi öneriliyorsa ve içtiğiniz suyu ölçmüyorsanız işte size pratik bir yol.

Marketten 2,5 litre su alın ve işe gidiyorsanız mesela 1,5 litresini yanınızda götürün yok evdeyseniz sürekli gözünüzün önünde dursun.

Plastik şişeden bir bardak kadar alın ve azalan suyun üzerine şişenin dışına bir işaret koyun. Ben evdeki sticker artıklarını kullandım bir CD kalemi ile çizebilirsiniz. Eşit aralıklar bırakarak 8-9 bölüme ayırın. Hepsi bu her su içtiğinizde bir çizgiyi geçmeye çalışın bu şekilde su tüketmesi hem daha eğlenceli hem daha disiplinli hem de çok daha ölçülü. Ne içtiğinizi ne kadar içtiğinizi artık biliyorsunuz.

Sağlıklı su tüketimi en güzel idrardan anlaşılır. Her tuvalete çıkışınızda idrarınızı kontrol edin, koyu sarı idrar az su içtiğinizin işaretidir. Açık limonata sarısında bir idrar ise yeterince su tükettiğinizi gösterir..

su-icmek

Bunu da seversin  Gebelikte Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim