Su içmek için en iyi zaman?

Annekaz
31 Mart 2014
Yorum Yok

su içmek

 

Su içmenin faydalarını pek çok kez duymuşsunuzdur. Su içmek iç organlar ve cildiniz için çok önemlidir çok su içerseniz geç yaşlanırsınız evet bunlar doğru ama ne zaman ne kadar su içmeli suyu soğuk mu içmeli sıcak mı içmeli sadece suyun sıcaklığını ayarlayarak bile bazı sorunlardan kurtulabilirsiniz..

Sabah 2 bardak su

Sabah kalkar kalkmaz 2 bardak ılık su için ılık su sindirim siteminin çalışmasına neden olur metabolizmanızı hızlandırır kahvaltıdan önce içilen 2 bardak su sizi daha çabuk uyandırır tabi ki vücudunuzu da..

Ilık ya da sıcak içilen su kabızlığa iyi gelir

Limonlu su metabolizmayı hızlandırır özellikle kadınların adet günlerinde limonlu su tavsiye ediliyor..

Yemekten önce ya da yemekle beraber su tavsiye edilmez. En az yemekten 30 dakika önce su içmelisiniz yemekten de 30 dakika sonra.. bu şekilde günde en az 1.5 litre su içerek kilonuzu koruyabilirsiniz..

Buzlu su kalori yakar

Buzlu su kalori yakımını artırır, yani soğuk su içerek daha fazla kalori yakar diyetinize soğuk su ile destek olabilirsiniz

Hatırlarsanız bir ara uyanır uyanmaz 6 bardak su içilen bir diyet vardı hiç denediniz mi bilmiyorum ama altı bardak su içmesi hiç de kolay değil. Bir anda vücudunuza su yüklemesi yapmayın evet bir bir buçuk bardak su için ama birden bire çok fazla miktarda suyun yararı değil zararı bile olabilir.

Çok su içen geç yaşlanır

Çok su içen  kadınların ciltleri daha esnek olur. Esnek cilt demek daha geç kırışan ve yaşlanan cilt demektir biz ne kadar dışarıdan nemlendiriciler kullansak da  içeriden cildin tek ihtiyacı sudur. Gün içinde aklınıza sık sık getirin bu gün ne kadar su içtim diye? bu şekilde susamasanız dahi su içebilirsiniz..

Bunu da seversin  Glutensiz Beslenme: Sağlıklı Bir Yaşam İçin Gluten İntoleransını Anlamak

 

Etiketler: , , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim