Numaralı Gözlük Nedir ve Nasıl Alınmalıdır?

Annekaz
26 Eylül 2022
Yorum Yok

Göz rahatsızlıkları söz konusu olduğu zaman ortaya çıkan numaralı gözlükler, bu tür rahatsızlıkların tedavisine ve hissedilmemesine destek verir. Optik gözlük olarak da nitelendirilen numaralı gözlükler astigmat, miyop, hipermetrop gibi sorunların çözümü için yardımcıdır. Numaralı gözlükler arasında şık ve özel tasarımlarıyla dikkat çeken seçenekler de yer alır.

Çevrenin daha iyi görülebilmesi ve görme problemlerinin tedavisinin desteklenebilmesi için tasarlanan gözlükler doktor kontrolünde tercih edilmelidir. Aksi durumlarda ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Kendi içerisinde farklı modellere ayrılan numaralı gözlükler modaya uyumlu olabilecek şekilde üretilir.

https://www.ozkanoptik.com/’un numaralı gözlük modelleri her mevsim ve günün her anında kullanabileceğiniz özelliklere sahiptir. Birbirinden farklı modellere sahip olan numaralı gözlükler esnek yapılarıyla rahat bir kullanım imkanını sizlere sunar.

Numaralı Gözlük Çerçeve Fiyatları Nelerdir?

Numaralı gözlük çerçeve fiyatları ve cam fiyatları arasında çeşitli seçenekler yer alır. Fiyatlandırmalar ürünlerin modeline göre değişkenlik gösterebilir. Numaralı gözlük çerçeveleri fiyatları konusunda bütçenize hitap edebilecek seçenekler arıyorsanız Özkan Optik’te yer alan seçeneklere göz atabilirsiniz.

Numaralı gözlük çerçeve fiyatları ve numaralı gözlük fiyatları araştırması yapacağınız zaman ürün özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Yarım çerçeve optik gözlük modellerinin yer aldığı alternatifler ile giyim stilinize uyum sağlayabilecek ürünleri kullanabilmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Özkan Optik numaralı gözlük çeşitleri ve kadın güneş gözlüğü modelleri arasında birbirinden farklı stillere uyum sağlayabilecek seçenekler vardır.

Numaralı Gözlük Çerçevesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gözlük camları kadar çerçeve kısımları da önemlidir. Çerçeveleri seçerken dikkat edilmesi gereken birçok farklı nokta bulunur. Gözlüğün tam olarak yüzünüze oturması uzun süreli kullanım ve konfor açısından büyük bir önem taşır. Çerçevenin yüze tam uyması, kulakların arka ve burnun üst kısmı gibi temel noktalarda baskıya yol açmaması gerekir. 

Bunu da seversin  En Güzel Beylikdüzü Kapalı Oyun Parkı: Dumadum Eğlence Merkezi

Çerçevelerin sap kısımlarının yüz hatlarına göre uyarlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Bu sayede uzun saatler boyunca numaralı gözlük kullandığınız günlerde dahi herhangi bir baskı hissetmemiş olursunuz. Optimum oran ile ayarlanmış sap kısımları kulak arkasında uygulanabilecek hafif bir işleme gerek duyabilir. Çerçevenin kaş ya da çerçevenin üst tarafının yukarı kısımlarında ya da tam arkasında kalacak şekilde konumlanması gerekir.

Çerçevenin boyutlarını seçerken de dikkat edilmesi gerekenler vardır. İdeal boyut gözler ile arasındaki mesafe ile göz yuvalarınızın boyutlarının ortaya çıkarılmasıyla elde edilir. Fakat çerçeve yüzünüzden fazla geniş veya fazla dar yapıya sahip olmamalıdır.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim