Çocuklar için telefon numaralı bileklik

Annekaz
24 Eylül 2014
1 Yorum

Çocuklar kaybolabiliyor evlerinin yolunu şaşırıyor ya da bir kedinin köpeğin peşine takılıp zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmıyor bazı çocuklar çok hareketli eğer çocuğunuz için kaybolma endişesi taşıyorsanız telefon numaralı bileklikler yapabilirsiniz. Bu hem çok şık hem de akıllıca bir yöntem sadece kayıp çocuklar için düşünülmemeli engelli çocuklar içinde bu tür çarelere başvurulabiliyor hatta bir anne küçük oğlunun koluna dövme yaptırmıştı oldukça da tepki çekmişti.

Bazen içinde olan duruma bakmadan tepki verebiliyoruz, hani o tasma gibi çocuklara takılan çantalar ya da kemerler var ya ne itici bir görüntü ama değil mi? Peki neden anne böyle bir şeye ihtiyaç duymuş onun açısından bakmak lazım istisnalar kaideyi bozmaz elbette ama empati çok önemli.telefon-numaralı-bilezik

Aklı başına gelen konuşabilen sorgulamaya başlayabilen her çocuğa polis asker güveni aşılanmalı. Çocuklarını polisler askerle korkutmayın hemşire  gelecek sana iğne yapacak demeyin bir gün çok pişman olursunuz çocuklara anlayacağı dilde oyunla çizgiyle sevgiyle polisi üniformalı görevlileri tanıtın ben yanında yoksam bu amcalara ablalara gidin yardımını isteyin deyin çocukların aklına sık sık sorarak  bu fikri yerleştirin hatta güler yüzlü bir polisle tanıştırın şapkasını taktırın çocukların sempati duymasını sağlayın..

Yani kısaca bu bilezik oldukça kullanışlı her kıyafetine işleme yapmaktan ya da boynuna kağıt asmaktan çok daha güzel bir yöntem. Google’a rakamlı boncuklar ya da harfli boncuklar yazınca harika siteler çıkıyor 5 -6 liraya boncuklar alıp 5 6 çocuğa bile yaparsınız :)

harfli boncuklar

 

 

Bunu da seversin  Harika işleme örnekleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. elif dedi ki:

    çok güzel bir fikir çok beğendim. hemen deneyeceğim. çocuğum oraya baka baka ezberleyene kadar süper olur…teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim