Ofis Temizliği Önerileri İle Çalışma Veriminizi Artırın

Annekaz
20 Nisan 2018
Yorum Yok

Günün yarıdan fazlasının ofislerde geçirildiği düşünüldüğünde bu alanların her daim temiz ve hijyenik kalmasına önem verilmelidir. Etrafta bulunan elektronik cihazlar içerisinde tozların birikmesi kaçınılmazdır. Bu tozlar hava akımından dolayı ortamda çalışan kişileri rahatsız edebilir.

Her nefeste özellikle kokulara duyarlı olan kişiler tarafından solunarak huzursuz edici bir hal alabilir. Çevrenin tozlu kalması nefes borusunda yanmalara neden olabilir. Sağlık açısından ofis temizliği konusunda baki kalınmalıdır. Ofislerin temizlenmesine belli bir zaman ayrılmalı ve çevrede bulunan kir partiküllerinin detaylı bir şekilde temizlenmesi amaç edinilmelidir.

Ofis Temizliği Nasıl Olmalı?

Günlük, aylık veya haftalık ve tek seferlik ofis temizliği birbirine eklenen temizlik detayları ile açıklanabilir. Aylık temizlikte çöplerin boşaltılması, tüm tozların süpürülerek ve silinerek alınması, ulaşılması zor yerlerde biriken tozların arındırılması, mutfakta bulunan bulaşıkların yıkanması ve mutfak bölümünün hijyen standartları altında temizlenmesi, ofiste serili halı varsa halının temizlenmesi gibi işlemler yapılır.

Günlük ofis temizliği ise her akşam mesai bitimi ile birlikte gerçekleştirilir. Bu hizmete genellikle daha büyük ofislerde ihtiyaç duyulur. Bu aşamada masaların üzerleri, etrafta bulunan nesnelerin temizlenmesi ve zemin temizliğidir. Bu esnada ofisin havalandırılması gerekir. İçerideki oksijen kalitesi düşük olan havanın dışarıdan gelecek olan oksijen kalitesi yüksek hava ile yer değiştirebilmesi için havalandırma uygulamasının her gün yapılması sağlanmalıdır.

Ofis Temizliğinin Önemi

Kapalı ve dar ortamlar olarak nitelendirilen ofislerin daha nezih olmasını sağlamak için ofis temizliğine gereken önem verilmelidir. Bu ortamlar müşteri kitlesi ile iletişim halinde kalınacak olan mekanlardır. Çalışan kişilerin günlerinin daha fazlasını geçirdikleri ortamlardır. Dolayısıyla ofislerde havanın kalitesinin düşmesi de son derece mümkündür. Hava kalitesi düşen ortamda çalışmak ise bir hayli zor olacaktır.

Çalışanların havasız ve kirli ofislerde işlerini icra etmeleri istenirken onların çalışma potansiyellerinin bilinçsizce düşeceği üzerinde de fikir sahibi olunması gerekir. Ofisteki işlerin daha hızlı ve yolunda gitmesi için bu mekanların steril edilmesi önemsenmelidir. Günlük temizlik yapıldığında ise daha ferah ve motivasyonu olumlu etkileyen ortamların oluşturulmasına katkıda bulunulur.

Bunu da seversin  Dişçi koltuğunda 3 saat

Hangi Temizlik Şirketi Tercih Edilmeli?

Kalitesinden ödün vermeyen temizlik şirketi olarak Estanbul Art kurulduğu ilk günden bu yana hijyenik temizlik felsefesini uyguluyor. Müşteri odaklı çalışma prensibine sahip olan şirket müşteri memnuniyetini daima ön planda tutuyor. Pratik, güvenilir ve kesin çözümler ile ofislerin kalitesini artırmasına katkıda bulunuyor. Müşterilerinin titiz olduğu noktalara önem vererek beğenilen hizmet kalitesini sunuyor.

Çalışanlarının eğitimine önem vererek personellerinin profesyonel ekipten oluşmasını sağlar. Eğer herhangi bir faktör nedeni ile verilen temizlik hizmetinden memnun kalınmadığı taktirde Estanbul Art temizlik şirketi ile iletişimde bulunularak duruma çözüm bulunması talep edilebiliyor. Şirket misyonu için müşteri memnuniyeti son derece önemlidir.

Profesyonel temizlik için şirketin önem verdiği konular: kusursuz hijyen, kaliteli temizlik malzemeleri kullanımı ve alanında uzman profesyonel ekiptir. Bu hususlara dikkat eden Estanbul Art hızlı, güvenilir ve çevre dostu bir hizmet kalitesi sunar. Tecrübenin kalite ile harmanlandığı titiz çalışma prensipleri doğrultusunda ofislerin daha temiz olmasına önem veriliyor.

Yanı sıra doğada biyolojik birikim yapmayan çevre dostu temizlik malzemeleri kullanımına önem verilerek hem çevrenin hem de insan sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi sağlanıyor. Ofis temizliği önerileri baz alındığında kullanılan temizlik malzemelerinin kimyasallar içermemesi oldukça önemlidir. Bunun nedeni temizlikten sonrada kimyasal içeren deterjanların kokusunun ofis içerisinde kalmasının her nefeste sağlığa olumsuz etkilerinin olacağıdır.  Estanbul Art kullandığı temizleyici maddelerin her birinin doğa dostu olmasına dikkat eder.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim