‘Home Office’ dekorasyon fikirleri

Annekaz
13 Kasım 2011
Yorum Yok

Hep yabancı kaynaklar, hoş yerli de olsa evden çalışanlar için, çalışma ortamı tasarımları hep bana  biraz uzak. Tamam evden çalışıyorum ama aşağıdaki fotoğraflardan hiç birisi bana hitap etmiyor hep bir şeyler eksik. Ya etsy düşünülerek yaratılmış çalışma ortamları ya da baya ciddi ciddi ofis tipleri.

Ama içlerinde çok hoşları var, fakat benim istediklerimin hiç birisi tek karede toplanmış değil mesela ilk şart rahat bir koltuk esnemeli yatmalı yumuşak olmalı vs vs.. ikincisi masa uygun yükseklikte olmalı yormamalı kesinlikle cam olmamalı, ayaklarımı koyabileceğim bir yer olmalı evde bu işi puf görüyor. Çift ekran bazen üç ekran için yer olmalı çift kişi çalışabilmeli bazen iki ekran da sadece ben çalışıyorum ( yalan çoğu zaman dizi açık olur hehe ) ikici ekran flash haberler  vs televizyon vazifesi görüyor ama duvarda kocaman bir LCD’ye hayır demem haber kanalları için.

Misafirim olmaz o yüzden klasik ofis görüntüsü olmamalı tabi. Çok önemli! çocukların odasına bilgisayara izin yok o yüzden herkes gözümün önünde . Hem çalışıp hem de her yeri görebilmeliyim, çocuklara laf yetiştirebilmeli bağırıp çağırdığımda sesimi duyurabilmeliyim:) telefon yiyecek içecek tabi olmazsa olmaz. Mutlaka pano olmalı sürekli not alıp unutmayım diye bir yerlere yapıştırıyorum sonra unutuyorum ama olsun.

Çok çiçekli böcekli bir ortam beni gevşetir ama çok sert renkler de olmamalı mesela turkuaz en sevdiğim renktir  olabilir. Rahat iki kişilik pofuduk sarı bir koltuk hemen arkamda olsun isterdim 15 dakikalık Einstein uykuları için. Tabi gazeteler  not almak için kalemler renk renk positler ufak saçma sapan oyuncaklar monitörün üstünde oturan turuncu bir goril etrafta  bir kaç fotoğraf ve sabah 08: 30 gece 00:30 mesaisini hazmetmem için kocaman bir saat :))  bu kadar! hayal kurduk sadece.. bana kocaman bir ev bir de zaman lazım :D

Bunu da seversin  Pratik kurdele
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim