OGES Tercih listeleri yayınlandı

Annekaz
5 Temmuz 2010
Yorum Yok
OGES Orta Öğretim kurumlarına geçiş sistemi tercih listeleri açıklandı. OGES tercih listesi için tıklayın . Bu sene 8. sınıfı tamamlayan ve SBS’ye giren öğrenciler bu açıklanan kontenjanlardan birisini seçip liseli olacaklar. Geçen senelerde uygulanan PDF düz liste yerine bu sene seçmeli otomatik liste yapılmış. Öğrenciler gitmek istedikleri bölüm il ve ilçeye bakarak okul kontenjanlarını ve tercih kodlarını bu listeden görebilir . 
Şehir dışında ve ya okula uzak bir ilçedeyse okulun yurdu olup olmadığını ve yine kız- erkek yurtlarını bu listeden görebilirler. Ayrıca tercih işlemleri başlar başlamaz bu liste okullara da asılacaktır öğretmenler tercih yapan öğrencilere yardımda bulunmak amacıyla okulda olacaklar.

SBS sınav sonuçları 8 temmuzda açıklanacak şimdiden gideceğiniz okulu yavaş yavaş listeden seçip kontenjanlarına ve olanaklarına göz atmakta fayda var. Geçen sene bu seçimlerin ve okula kayıt işlemlerinin psikolojik baskısını tüm ağırlığıyla hissettik şimdiden çocuklara ve ailelere kolaylıklar , başarılar dilerim.

Bunu da seversin  Seviye Belirleme sınavı kalkıyor
Etiketler: , , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim