Okul kıyafeti sorunu

Annekaz
7 Eylül 2008
3 YorumAslına bakarsanız sorun sayılmaz.. fakat isyan ediyorum küçücük çocuklara bu berbat kıyafetleri giydiren zihniyete …Beyaz gömlekler pileli ağır kumaştan etekler üstüne örgü süveter ve kazaklar..Erkek çocuklarınınki ise beyaz gömlek ve lacivet pantolon! o lacivert pantolon 1 dakika temiz durmaz duramaz hele çocuğunuz 1. sınıfa gidiyorsa yazık..M.E.B’in bu konuya el atması lazım tamam her okul farklı giyiniyor ama bu kadar kullanışsız çevre düşmanı zaman katili kıyafetler yerine daha doğal rahat kıyafetler seçilebilir.

Okulların anlaşmalı mağazalarından bahsetmiyorum bile devletinkide istemem ama yan cebime koy..her neyse Narin Melike hanıma bulduğumuz en küçük etek belinden düşen ve ayak bileklerinde olanıydı..iş başa düştü kesmeden biçmeden küçülttüm.Bel kısmına lastik ekledim.Belin kemer kısmına iç taraftan ilik açtım.Lastiği oraya sağlamca dikip diğer ucundan açtığım ilikten çıkarttım , çıkarttığım ucun hemen önüne küçük bir gömlek düğmesi dikip lastiğe makasla ilikler açtım bu şekilde hem kesmeden ileriki yıllarda giyebileceği bir bel ölçüsü oldu hemde kilo alıp verdikçe giyilebilen, değişebilen bir ölçüye kavuştu.

Etek kısmını ise çevirip paça gibi kıvırdım çizgili kumaş olduğu için sabit bir çizgiden teğel alıp elimde diktim(sarı çizgi) ütü basıp hazır hale getirdim.Yine açılabilen bir ölçü oldu ..Hiç bir forma bana uymuyor diye ağladığı gözleri de sevinçle doldu :)
Büyük fotoğraflarburada

Gelelim erkek pantolanlarına en büyük pişmanlığım paça içlerine dikmediğim fermuarlar pantolon eskimez ama paçaları eskir eski bir fermuarı dişleri alta gelecek şekilde paça içine dikin böylece paçalar kolay kolay eskimez :))
Eh kıyafetler hazır ..Gerisi çocukların gayretine ve isteğine kalmış Bütün çocuklarıma başarılar diliyorum bu mübarek günlerde dualarım bütün dünya çocuklar için..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. betül dedi ki:

    paça içine fermuar, süper fikir !!!! yani “zihni sinir projeleri” derece de süper bir fikir, her sene ilk zamanlarda başlıyor paçalar erimeye ve yeni pantolon al, kısa yapsan paça ölçüsünü o da olmaz, okula giden iki oğlan çocuğu, bu konu hep sıkıntı olmuştur benim için, harika bayıldım, bu fikir sizin mi merak etim, tebrikler valla.

  2. Anne Kaz dedi ki:

    Teşekkürler fakat fikir benim değil başka bir blogdan da okumadım geçen sene alışveriş merkezinde genç bir delikanlının paçasında dikkatimi çekmişti..el elden üstündür demişer sadece iyi bir gözlemciyim :)

  3. pinklehobi dedi ki:

    bu paça işi benimde hoşuma gitti ama nasıl dikildiğini tam olarak anlayamadım resimlerle anlatabilirseniz çok sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.