Ombreden kızıla dönüş

Annekaz
20 Eylül 2015
Yorum Yok

Uzuuun yıllardarı ombre daha moda bile değilken saçlarıma evde ombre yapmıştım. Şimdi ise hayatımda ilk defa kızıla boyadım. Sarı tonlar üzerine kızıl nasıl duruyor derseniz yazının devamını mutlaka okuyun.

Önce ombre  yaptım belki 5 yıllık yazı :) korkunç olmuş ama ilk deneme. Sonra kuaförde nerdeyse tamamen sarı saç ama çabuk sıkıldım Makas Ankara‘da karamele toparlayıp daha doğal bir ton haline getirttim. Artık herkes ombre saç modelini tercih ettiği için ben de yaşıma uygun bir renk arayışına girdim. Arkadaşım Çiğdem Aşk alevi sana yakışır diye diye bana aldırdı :P iki kutu Koleston aşk alevi aldım ve gece boyadım. Sabah lohusa şerbeti gibi kıpkırmızı hatta pembemsi kırmızı saçlarla uyandım sebebi uçlardaki sarı karamel tonlar.

Uçlar kızıla dönük pembe dipler ise kızıl oldu. Makyaj yapıp saçlara kalın maşa atınca benim de hoşuma gitti. ya da gözüm alıştı. İnstagram da yorumlar olumlu olunca bu şekilde kalmasına karar verdim bayram öncesi değişiklik oldu. Saç kesimimi kendim yaptığımı söylemiştim Kendi kendinizin saçınızı kesin konusunda yazmıştım aynı şekilde saçımı kesiyorum.

koleston-dogal-saç-tonu-kartelası

Saç boyamasına gelince ben Koleston 66/46 Aşk Alevi tüp boyasını satın aldım. Çünkü yüzde 50 daha ucuz. Benim evde saç boyasını karıştıracak aparatım fırçam var kızlardan yardım ala ala boyadım. Hatta biraz arka taraflarda renk dalgaları kalmış onlar da gölge gibi oldu :P İnstagram ve facebook sayfamdan renkle ilgili kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Rengin çok çabuk aktığı söylenmiş. Kızıllar da böyle bir sorun var galiba..

koleston-kızıl-serisi

Koleston 66/46 boyaları

koleston-aşk-alevi

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.