Örgü şişi meselesi

Annekaz
23 Aralık 2008
3 Yorum

Örgüde çok iyi değilim düz örgü falan öylesine..Ama basit işleri yaparım buradaki bolero gibi vakitsizlikten anneme havale ettim o başka gerçi :) tığda daha iyiyim, Haftasonu feci hastaydım yatak döşek maillere falan bakamadım bi hanım kardeşimiz mail atıp boleronun kaç numara şişle örüldüğünü kaç gözle başlandığını falan sormuş. İpine göre değişiyor mesela Nako rekor gibi iple 10 yaş bir kız çocuğu için 3- 3,5 numara şişle 90-95 göz olabilir, yetişkin 38 beden bir hanım için 105 olabilir dediğim gibi ip şiş çok önemli.Yukarıda benim şişlerim var 7 numara pembe plastik spiral desenli kalın gevşek örgüler için mor 4 numara olan ise normal örgü yünleri için..Bu başlangıç ilmekleri için bi formül var ama bana pek akla yatkın gelmedi..
Bunu da seversin  Şalvar nasıl dikilir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. GeCe dedi ki:

    şu cam şişlerden gördüm de şiştim ne güzeller örmesi bile keyif

  2. nazardeymesin07 dedi ki:

    Sevmekten korkmadığımız, söylemekten utanmadığımız saygının değerli, düşüncenin önemli, umudun sonsuz olduğu güzel günler dileğiyle. http://nazardeymesin07.blogspot.com

  3. Seyyah dedi ki:

    Resimdeki şişlerden bana hediye edilmişti şimdi devamını almak istiyorum ama markasını bilmiyorum.Acaba sizin bilginiz var mı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.