Özgecan Aslan ve beynimize tecavüz!

Annekaz
14 Şubat 2015
5 Yorum

Özgecan Aslan 3 tane hayvan bile diyemeyeceğim erkek tarafından yakılarak öldürüldü, tecavüz edilip edilmediği belli değil ama taciz edildi, tecavüze kalkışıldı, karşı gelince dayak atılıp öldürüldü elleri kesildi ve yakıldı. Arkadaşı dahi cesedinden kimlik tespiti yapamadı sadece elbiselerini tanıdı ve bu acıya yüreği dayanmayıp fenalaştı.. Peki sonrası!

Sonrası hepimize tecavüz nasıl mı böyle acı toplumsal olarak beynimizden vuran bir olayın siyasi tecavüzü! Haberleri yazarken normal haberciler olanı anlatırlar siyasi çıkarları olanlar yorumlar Türkiye’de hangi gazetenin hangi partilere destek verdiği gün gibi ortadadır lakin bir genç kızın hayatı vahşice öldürülmesi söz konusu olunca artık  iş çığırından çıktı!

Nereden başlasam! Herkes suçu birbirine atıyor!  Genç kızın öldürülmesi ile ilgili şöyle başlık atan gazeteler!  ‘Uğur Dündar ve Soner Yalçın’ın istediği yaşam tarzı bir yerde tecavüz bir yerde ölüm getirdi’ bunlar suçu CHP’ye atanlar.. haksız sayılmazlar..

aysenur

 

 Twitter’da suçu hükümete atanlar dünya kadar..  haksız sayılmazlar..

 

aylin

Bu da ayrı bir kafa! Özgecan Arslan’ın öldürülmesini kadına şiddeti böyle protesto edenler anlayamıyorum bu protestonun hangi kadına kime ne faydası var.. ama haksız sayılmazlar..

feminist

 

Kişisel tepkilerde herkes hala özgür! Bu bu kadının tepkisi benzer olaylarda hep aynı sözlerle aynı tepkiler.. haksız sayılmazlar!

medya

Suçu medyaya atanlar da var tabi ki her zaman olduğu gibi.. ama bu da haklı..


sucu kime atsam

Suçu kime atsam, kimi kötülesem hangi hükümetin, hangi siyasi görüşün eseri bu! Haklılar..

osmanlı

Osmanlı’da kalanlar.. şimdi haksızlar mı?

tecavüz her seye

 Bunlar da diğer tecavüz mağdurları manalı bakan koyundan işve yapan ata kadar liste uzar tecavüz için bahane mi yok!

Screenshot_5

Ve son olarak ! Sevgili kadınlar ve erkekler siyasiler belediyeler sivil toplum örgütleri artık şu suç atmayı bir geçseniz de  şu erkek vahşeti için toplumsal bir şeyler yapmaya başlasanız zira bugün doğru şeyler yapmaya başlarsanız sonuçları en az 10 yıl sonra görmeye başlarız!

Bunu da seversin  Oğlunuzun Maganda olmaması için

Yarından itibaren Türkiye’nin her yerinde Özgecan Aslan için gösteriler düzenlenecek yine suç birilerine atılacak bunlar gelip geçici yağ çıkarmalar, ya iktidarı muhalefeti adam gibi önerilerle halkın karşısına çıkar ya da daha çok canlar yanar. Şu Yukarıdaki gördüğünüz fotoğraftaki zihniyeti değiştirmek çook ama çok zor, çarşaflı bir kadına bile ağzının suyunu akıtan olduktan sonra ha inadına minik etek giyilmiş ha inadına başörtüsü örtülmüş.. milletin eteği örtüsü ile uğraşacağınıza erkeklerin önündeki cinsel organları ile düşünmesini nasıl engellersiniz bunun hakkında politikalar üretseniz son nokta hepinizden tiksiniyorum çekin artık pis ellerinizi bedenimizden!

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. emine kanak dedi ki:

  siyasii olarak meclisdeki tumvekiller iktidari muhalefeti hepsi suclu bucinayetlerde isi kiyafete indirgiyenler suclu

 2. bademlebuduk elif dedi ki:

  zihniyet …
  her ne olursa olsun insana insan gibi değer vermek…
  İnsanların beyniyle düşünmesini diliyorum.
  Yazıklar olsun bunları yapanlara

 3. ayşegül dedi ki:

  Yüreğimiz yangın yeri..

 4. Canan Zerkinli dedi ki:

  Kadının değer görmediği bir ülkede yaşıyoruz , aklı başında çıkıp ta konuşan bir erkek yönetici görmedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim