Çocuklara cinsel taciz nasıl anlatılır? KİKO VE EL

Annekaz
30 Mart 2016
Yorum Yok

Çocuklarımızı korumak için önce onları bilgilendirmeli ve cesaretlendirmeliyiz, cinsel tacizde çocuk cinsel tacize uğradığının farkında olsa bile taciz eden sürekli tehdit ettiği için korkup anlatmayabilir. Çocukları bu özgüven ve bilinçle yetiştirmek çok önemli.

Peki çocuklara cinsel taciz nasıl anlatılır?

Çocuğunuza iç çamaşırı kuralını öğretin.

İç çamaşırlı bölge çok özeldir kimsenin dokunmasına izin verme gibi kuralları kesin ve net öğretin bu bölgelerin özel olduğunu anlatın ilk başlarda kavramasa da tekrarlarla ve sizin tutarlı davranışlarınızla tabu olarak kabul edecek ve bunu hayatı boyunca uygulayacaktır.

Çocukları sevip öperken evet siz bile  mahrem bölgelerine dokunmayın dudaklarından öpmeyin ( bunu yüz kere söyledim ama çocuk benim değil mi istediğim yerinden öperim çemkirmeleri ile çok karşılaştım bir kere daha söyleyim) göster amcana pipini salaklıkları yapmayın! 

Uzmanları dinleyin bu konuda anne babalar gerçekten çok az şey biliyor.. Çocuklara mahremiyet duygusu nasıl öğretilir? yazımı okuyun ve videoyu izleyin.

Durum gerçekten vahim tacize tecavüze uğrayan çocuklar gençler çok fazla ve bunlar daha bizim duyup bildiklerimiz. Aşağıda güzel bir çalışma var.

çocuklara taciz olgusu nasıl öğretilir bu pdf kitabı yazdırıp çocuklarınız için kitap haline getirebilirsiniz.

Kiko ve el Çocuklar için kabul edilebilir bedensel teması anlatıyor. Çok yeni değil ama şimdilik en iyisi bu.

Bunu da seversin  Bebek kafası tutucu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim