Plastimake plastik oyun hamuru

Annekaz
28 Şubat 2015
4 Yorum

Çocukların el becerilerini geliştirici oyunlar annelerin ilk tercihi, oyun hamurları bunun için çok popüler ama oyun hamurlarının yerini plastik oyun hamurları almak üzere. Plastimake  plastik oyun hamuru da bu ilginç oyuncaklardan birisi.

Sıcak suyun içine atılınca eriyen ve hamur kıvamına gelen plastik taneleri  elle şekil veriliyor bir oyun hamuru gibi  oynanıyor, her şekle giriyor. Bekletilip donduruluyor ve oldukça sağlam bir ‘heykel’ oluyor. Boyanıyor hatta tamirat gibi işlerde kullanılıyor. Sonrasında sıcak su ile temas edince yeniden hamur kıvamına geliyor. Yani tekrar tekrar tekrar kullanılabiliyor.

plastik

Toksik madde içermediği söyleniyor. Oldukça ilginç bir ürün henüz Türkiye de satışı yok Amazon a plastimake yazarak arayabilirsiniz…

Bunu da seversin  Evdeki Recep İvedik'ler..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
  1. ayşegül dedi ki:

    Ben buna bayıldım :) Hemen alıp denemek istiyorum :)

  2. bürge dedi ki:

    ben amigurumi yapıyorum bebek ve hayvanların göz,ağız ve butun gibi organlarını piyasada zor bulduğum için bundan faydalanmak istiyorum.nereden ve nasıl satın alabilirimn acaba?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim