Playhouse Nedir? Oyun Evlerinin Çocuk Gelişimindeki Önemi

Annekaz
27 Ağustos 2022
Yorum Yok

Oyun oynamak çocuklar üzerinde hem fizyolojik hem de psikolojik anlamda olumlu etkiler yaratır. Sadece parklarda değil ev ortamında da çocuklara özel oyun alanları oluşturmak onların gelişimi açısından son derece önemlidir. Oyun evleri bu konuda ebeveynlerin en büyük yardımcısıdır. Dilediğiniz yere kolaylıkla konumlandırabileceğiniz oyun evi modelleri ile çocuklarınıza eğlenceli bir ortam yaratabilir, onların sosyal gelişimine olumlu yönde katkı sağlayabilirsiniz. 

Çocuklarınız bu özel tasarıma sahip evlerin içinde kendilerini özgür ve rahat hissederek keyifli bir biçimde zaman geçirir. Çocuklar için vazgeçilmez bir oyun alanı yaratan Mandu oyun evleri ile çocukların hayal gücü zenginleşir. Hayal gücü gelişen çocuklar duygusal yönden daha güçlü ve stresle kolay baş edebilir bireyler haline gelir. Ev içerisinde arkadaşları ile birlikte ortak alanda zaman geçiren çocuğun paylaşma özelliği gelişir. Çocuklar bu evlerin içerisinde kendini güvende hisseder. 

Eğlenceli ve İlginç Oyun Evi Modelleri

Mandu oyun evi oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Birbirinden farklı renklerde ve şekillerde üretilen ahşap oyun evi modelleri her çocuğa hitap edecek şekilde tasarlanır. 

Hobbit ahşap çocuk oyun evi sahip olduğu eğlenceli tasarım ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunar. Gerek ev içinde gerekse de bahçede dilenen her alana kolaylıkla yerleştirilebilir bir özelliğe sahip olan bu ürün ahşap malzemeden üretilir. Doğa koşullarına dayanıklı olması nedeni ile uzun yıllar boyunca güvenle kullanılır. Geniş iç hacmi sayesinde çocuklar ev içinde rahat bir şekilde oyun oynar. Yuvarlak formu ile çocuklara masallardaki evleri anımsatır.

Ahşap Hollanda oyun evi ise sahip olduğu şık ev tasarımı ile çocuklara adeta gerçek bir dünya yaratır. Hollanda da yer alan evlerden ilham alınarak tasarlanan bu modeller çatı detayı sayesinde çocukları yağmur ve güneşten korur. Yerden yüksek tasarımı ile ev içine zararlı canlıların girmesini engeller. Üzerinde yer alan pencere detayları ile çocuklar ev içinde rahat bir biçimde oyun oynar.

Farklı Tasarımlara Sahip Oyun Evi Özellikleri

Oyun evi tamamen ahşap malzemeden faydalanarak tasarlanır. Zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı olmasının yanı sıra kolay bir biçimde temizlenir. Montaj esnasında kullanılan vida ya da menteşe gibi metal unsurlar paslanmaya karşı dirençlidir. Bu sayede kırılma ya da bozulma gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalınmadan güvenle kullanılır. Suya karşı tam yalıtımlı olduğundan yağmurlu havalarda bile çocuklar ev içinde vakit geçirebilir. Oldukça kolay bir kuruluma sahiptir. Her yaş grubundan çocuğa hitap eden bir ürün seçeneği mevcuttur. Çocukların güvenliği ön planda tutulduğundan dolayı pencerelerde cam yerine PVC malzemesine yer verilerek oyun evi tasarlanır.

Bunu da seversin  Hareketli çocuklara lazer oyunu

Her Yaşa Uygun Çocuk Oyun Evi Dizaynları

Oyun evi tasarlanırken çocuğun yaş aralığı ve fiziksel durumu göz önünde bulundurularak üretilir. Bu nedenle ürün satın alırken bu detaya dikkat etmek gerekir. Beylerbeyi playhouse sahip olduğu geleneksel tasarım ve balkon detayı ile çocuklara gerçek bir ev hissi yaratır. Üzerinde yer alan 8 adet pencere sayesinde oyun evinin içi aydınlık kalır. Bu sayede çocuklar ev içinde korkusuzca zaman geçirir. Bodrum oyun evi modeli ise sahip olduğu çarpıcı mavi renk detayı ile çocuklar üzerinde büyük bir hayranlık yaratır. Ev üzerinde yer alan özel saksı bölmeleri sayesinde çocuklar bitki yetiştiriciliği hakkında da deneyim ve bilgi sahibi olur. Ahşap çocuk taburesi ya da piknik masası başta olmak üzere birbirinden farklı tasarımlara sahip tüm oyun evi modellerine Mandu sitesi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü hızlı bir biçimde satın alarak güvenle kullanabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.