Profilo Buharlı pişirici – inceleme

Annekaz
5 Nisan 2016
Yorum Yok

Buharlı pişiriciler diyet yapanlar için kurtarıcı, içinde tavuktan sebzeye, yumurtadan  pilava, mantı dan keke kadar her şeyi pişirebiliyorsunuz hem de hepsini aynı anda.

Profilo Buharlı pişiricisini  bir süredir kullanıyorum. Daha önce hiç buharlı pişirici kullanmamış birisi olarak kafamda pişirir mi tadı nasıl olur gibi sorularla denemeye başladım. Profilo Buharlı pişiricisini kullanması çok kolay yapmanız gereken su haznesini doldurmak ve çalıştırmak hepsi bu.. Genelde buharlı pişiriciler sebzeler ve pilav pişirmek için kullanılır, ben sizin için değişik alternatifler deneyip alışılmışın dışına bile çıktım diyebilirim mesela Profilo Buharlı pişiricide kek yaptım :) Çerkezlerin meşhur yemeği kıbın yaptım.. ve sonuç mükemmel oldu doğrusu bu kadar kısa sürede 3 -4 çeşit yemek yapmak güzel bir duygu, insana kendisini becerikli hissetiriyor e ne demişler alet işler alet işler el övünür.

MCSA00843119_gift_box_PSC1002V140_typ_SC1002_PSC1002V_PROFILO_zdjecia-002_OK_def

Profilo Buharlı pişiricisi 3 buharlı pişirme haznesi ve bir kapaklı hazneden oluşuyor yani en az 4 çeşit yemeği aynı anda yapabilirsiniz. Su haznesi suyu bittiği zaman otomatik olarak kapanıyor ayrıca pişirme sırasında özel bölmesinden su ekleyebiliyorsunuz. Su haznesi üst filtresinde özel baharat bölümü var buraya sarımsak ya da taze otlar koyabilirsiniz. Buharlı pişirme hazneleri sökülüp takılabiliyor bulaşık makinesinde kolayca yıkanıyor.  Kablosu içine doğru saklayabiliyor ve kalabalık bir görünüm oluşturmuyor. Aşağıda Profilo Buharlı pişirici kutusundan neler çıkıyor acemi bir video çekimi yaptım :)

Gelelim yemek pişirme detaylarına Profilo Buharlı pişiriciyi ben tüm gün için bir seferde kullandım diyebilirim.

profilo-buharlı-pişirici-5

Bizim ailede pek yemek ayırt edilmez sabahları yumurta çok sevilir mesela hem de her türlüsü alt hazne için yumurtaları yıkadım ve domatesli omlet eşim için küçük bir çömlek ile beraber hepsini aynı hazneye koydum, Öğle yemeği için kıbın yaptım, fellah köftesi yaptım, tabi son olarak da klasik karışık sebze brokoli, havuç karnabahar  yer elması sarımsaklı yoğurtla nasıl da güzel olur.

Bunu da seversin  Pastane kurabiyesi - Buzluk kurabiyesi

profilo-buharlı-pişirici

En üst kat çorba ve pilav haznesinde kakaolu kek yaptım ennfes oldu buharın o nemli pişirme gücü ile adete browni yumuşaklığında bir kek akşam çayının yanında damaklarımızı şenlendirdi. Diğer yemeklerin tarifleri zaten sitemde var, buharlı pişiricide kek için ise favori kakaolu kek tarifinizi kullanabilirsiniz.

Ben 30 dakikada kek dahil bütün yemekleri tek seferde pişirdim. Yumurta ve sebzeler için daha kısa süre bile yeterli haznelere daha zor pişenler üst haznelere daha kolay pişenler şeklinde ayarlanabilir. Benim kek pişirdiğim tencere haznesinde çorba da pişirebilirsiniz balık da.. buharlı pişirici kullanırken hayal gücünüzü de kullanın :)

Profilo Buharlı pişirici tavsiye edilen satış fiyatı 143.00 TL tabi indirim ve kampanyaları takip etmek de lazım. Size en yakın bayii görmek için Profilo web sitesini ziyaret edin
Buharlı pişirici almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Profilo ile ilgili sosyal medyada yorumları #dayanıklıannelermutfakta #profilodayanıklıevaletleri etiketleri ile takip edebilirsiniz 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim