Pürüzsüz bir cilt için balkabağı maskesi

Annekaz
16 Nisan 2014
Yorum Yok

Bal kabağı ülkemizde bol bol yetişen bir sebze türü.. Hatta bal kabaklarının rengi kokusu tadı her yöreye göre de değişiklik gösterir. Bal kabağı denilince aklımıza ilk gelen ise kabak tatlısı olur. Kabak tatlısının ise yine her yöreye has yapılış şekli de bulunur.

Bulgurlu kabak yemeği tarifini daha önce yazmıştım. Orta Anadolu’da sevilerek tüketilen bir kış yemeği.. Bu yüzden soğuğa ve kış aylarına dayanıklı bal kabağından bu yemeğin yapılmamasına şaşmamak gerek..

Ama bugün size bal kabağı ile yapılan başka bir tarif vermek istiyorum. Bal kabağı belki güzellik maskesi yapmak için size oldukça yabancı gelecektir ama bal kabağı ile yapılan cilt bakım ürünleri ve kozmetikleri de var.

Bal kabağı güzellik maskesinin amacı yoğun bir nemlendirme yaparak cilde A  C vitamini ile beslemek. Cildi kuru olanlar mevsimsel pul pul dökülme yaşayanlar bu maskeyi rahatça uygulayabilirler..

İlk olarak sarısı alınmış iki adet yumurtanın akını bir kaba ayıralım.. Püre haline getirilmiş tamamen organik olduğunu bildiğiniz bir bal kabağı temin edin.

KABAK-MASKESİ

Yumurta akı ile karıştırdığınız bal kabağı püresinden elde ettiğiniz bu karışımı makyajdan arındırılmış yüzünüze uygulamadan önce bir parça kolunuzun iç tarafına sürerek alerjik bir durumunuzun olup olmadığını test edin. Yapacağınız bu test sonrasında eğer bir sorun yok ise bu maske ile yüzünüze 15 dakikalık bir uygulama yapın. 15 dakika sonrasında yüzünüze sürdüğünüz bu karışımı ılık bir suyla yıkayabilir, ya da nemli bir bezle temizleyebilirsiniz..

Bunu da seversin  Cilt Bakımı Nedir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim