Pusetle uçak yolcuğu nasıl yapılır?

Annekaz
30 Haziran 2017
Yorum Yok

Bebekle pusetle  uçak yolcuğu nasıl yapılır? Bebek arabası ya da puseti uçağa alıyorlar mı? Puseti bagaja vermek zorunda mıyız?

Evet annelerin kafasında yolculuk yapmadan önce hep bu sorular var bebekle yolculuk yapmak zaten çok kolay değilken bir de bir annenin adeta eli ayağı olan puseti düşünmesi ayrı dert!

PUSETLE UÇAĞA BİNMEK!

Bebeğinizle yolculuk yapacaksınız havalimanına geldiniz checkin yapmak  bavullarınızı bagaja vermek için görevlilerle görüşmeye başladığınızda bebeğiniz  olduğunu ve puset poşeti istediğinizi söyleyin tıpkı bavullar gibi pusete özel barkodlu bir etiket yapıştıracak ve size kocaman bir poşet verecek ama sakın bebek arabasını orada o dev poşete sokup bagaja vermeyin sağlam alamazsınız!  Peki ne yapacaksınız?

puset-thy

Bebek arabası – Pusetle uçağa nasıl binilir?

Poşeti alın çantanıza koyun uçağa binene kadar pusetinizi normal şekilde kullanın uçak kapısından girerken bebeği pusetten indirip puseti de poşetine koyup karşılama  hostesine söyleyip ( zaten yanında yapıyorsunuz) uçağa binin onlar poşet içindeki puseti alıp bagaj kısmına koyacaklardır. Hostese inerken puseti aprondan ( uçağın durduğu yerden) alacağınızı da belirtin. Çünkü bagajda puset zarar görüyor tekerleri yamuluyor ya da kırılıyor gerek yok..

Yolcuğunuz bitince çıkarken hostes hanıma ya da beye pusetiniz olduğunu buradan almak istediğinizi söyleyin bagajlar uçaktan ayrılmada siz pusetinizi alın. Bu konuda çekingen  olmayın  puset hem çok pahalı hem de bebeklere pusetsiz havalimanı gibi bir yerde sahip çıkmak taşımak  oldukça zor.

THY bu konuda oldukça anlayışlı bebeğiniz varsa her zaman önceliğiniz var ama pusetle uçağa binmek mümkün değil bu konuda ısrarcı olmayın  puset uçak kapısına kadar getirilebilir ama uçağa alınmaz.

48 saatlik bir bebek ile uçakta yolculuk yapmak mümkün iki 7 günlük arası bebekler için doktor raporu isteniyor. diğer bebekler için koltuk almak gerekmiyor ama uzun yolculuklar için gerekli özellikle uluslararası yolculukla için uygulama değişebilir. Uçaklarda bebek maması yok 24 saat öncesinden bebek maması istemeniz gerekiyor ama bazen yedek olarak sınırlı sayıda oluyormuş sormak lazım.

Bunu da seversin  Bu işi kim kabul eder?

 Puseti uçağa alıyorlar mı? Bebekle uçak yolculuğu, bebek arabası ile uçağa binmek, pusetle uçağa binmek, puset bagaja mı alınıyor? 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim