Salon Dekorasyonunda Odak Noktası Oluşturmak

Hayriye Koz
4 Aralık 2018
Yorum Yok

Dekorasyon, ev mimarisini değiştirebilecek kadar güçlü sanatsal bir uygulamadır. Asıl amacı evlere sadece en fazla eşya yerleştirmek değildir. Dekorasyon sayesinde, evlerin daha fonksiyonel olması sağlanır. Ev dekorasyonunda, son yıllarda meydana gelen mimari değişiklikler de, yine dekore tasarımları ile telafi edilir. Son yıllarda kalabalıklaşan şehir hayatı yüzünden evlerde minimal bir mimari tercih edilir hale geldi. Bundan dolayı da evlerin dekore edilmesi esnasında daha fazla kullanım alanı yaratmaya ihtiyaç duyuldu. Bu ihtiyaç ise doğru dekorasyon teknikleri ile cevaplandırıldı. Çünkü doğru dekorasyon teknikleri sayesinde, evlerin göründüğünden çok daha büyük olmasının yolu bulunmuş oldu. Evlerdeki dekorasyona başlamadan önce, evin genelinde bir tarz belirlenmesi gerekir. Bu tarza uygun olarak da geri kalan adımlar atılacaktır.

Salon Dekorasyonunun Önemi

Salon, evlerin en gözde kullanım alanlarının başında gelir. Çünkü misafirlerin ağırlandığı ve genellikle özel davetlerde yemeklerin yenildiği alan salon olmaktadır. Salonun dekore edilmesinden önce belirlenen kimliği, duvar boyası ve zemin rengi seçimi ile devam eder. Çünkü salonda sağlanacak bütünlük ve uyum, daha şık ve estetik bir oluşuma katkıda bulunacaktır. Dekorasyon sadece bu adımlarla bitmez. Aynı zamanda salonun olduğundan büyük gözükmesini sağlayacak tekniklerden faydalanmak gerekir. Çünkü minimal evlerde, kazanılan her yeni kullanım alanı odalar için önemlidir. Gelen misafirler, uygulanacak doğru dekorasyon teknikleriyle oluşturulmuş salonlarda daha huzurlu ve eğlenceli zamanlar geçirecektir.

Salonda Nasıl Odak Noktası Oluşturulur?

Dekorasyonda başarılı bir sonuç almak adına, salonda odak noktaları oluşturulur. Böylece salonun daha büyük bir görünüme kazandırılması sağlanır. Odak noktası oluşturmanın en güzel yöntemi, salonun büyüklüğüne ve tarzına uygun koltuk takımları seçmek olacaktır. Evde modern bir hava kullanmak isteyen kişiler, dekorasyonda seçecekleri güzel ve etkileyici görünümlü koltuk takımları ile odak noktalarını oluşturmayı başarır. Aynısı klasik salonlar için de geçerlidir. Odanın içerisine gelen misafirler odak noktası sayesinde, salonu olduğundan daha büyük hissedecektir. Koltuklara yardımcı olacak şekilde aynalar da kullanılarak odak noktası oluşturulur. Aynalar sayesinde salona derinlik katılır ve oda yansımalarla olduğundan daha geniş hissettirir.

Salon, evlerin en gözde kullanım alanlarının başında gelir. 

Bunu da seversin  Salon Dekorasyonuyla Evinize Hayat Verin
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim