Yatak Odası İçin Renk Seçimi

Hayriye Koz
19 Kasım 2018
Yorum Yok

Ev dekorasyonunda önemli olan, evin genelinde yakalanılan bir bütünlük olacaktır. Dekorasyon uygulamaları son yıllarda modayla iç içe bir hal aldığından dolayı, bu bütünlüğün evin yaşam alanlarına dağıtılması gerekli oldu. Artık bireylerin yaşadığı bütün odalarda, odanın kendisine ait bir kimlik yaratılması, odalara getirilen yeniliklerden bir tanesidir. Evin en özel ve en önemli odalarından bir tanesi olan yatak odalarının dekorasyonu da, bu yüzden çok önemli bir hal aldı. Yatak odaları, insanların günün yorgunluğunu atacakları ve diğer güne enerji toplayacakları bir yaşam alanıdır. Bu yüzden yatak odası dekorasyonunun huzur verici ve enerjik olması gerekmektedir. Kişilerin zevkine göre odada bir uyum yakalanacak ve doğru bir tasarım uygulanacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Renk seçimi, yatak odasında oluşturulacak bütünlüğün en önemli anahtarıdır. Çünkü güzel tasarımların oluşturulması için, odada öncelikle renk seçiminde başarılı olunması gerekir. Yatak odalarında kullanılacak renkler, kişileri psikolojik anlamda etkileyecektir. Bu yüzden uygulanacak renklerin özelliklerini bilmek, doğru bir tercih olacaktır.

Beyaz Renk Seçimi

Yatak odasının olduğundan daha büyük gözükmesine yardımcı olan beyaz renk kullanımı, ayrıca huzuru ve saflığı temsil eder. Kullanıcılar yatak odasında beyaz renk tercih ederek, dekorasyonun kalanına muhteşem bir seçim opsiyonu imkanı sunarlar.

Sarı Renk Seçimi

Sarı renk, insanlara ruhen enerji verir ve canlanmalarını sağlar. Bilimsel olarak sarı rengin karşılığı heyecan ve sevinç gibi duyguları açığa çıkartmasıdır. Sarı renk ile beraber; siyah, beyaz ve antrasit renklerin kullanılması uygun olacaktır.

Mavi Renk Seçimi

Mavi renk aslında derin bir anlama sahip olduğu için insanların zihinlerinde doğal ve huzurlu çağrışımları gerçekleştirir. Yatak odasında dekorasyon uygulamalarında mavi renk seçimi, odanın fresh bir havaya sahip olmasını sağlayacaktır. Yeşil, siyah, beyaz ve sarı gibi renklerle kombin edilebilir.

Bunu da seversin  Mutlu evler Güzel kokular

Kırmızı Renk Seçimi

Kırmızı renk kullanımı, yatak odası için cesaret isteyen bir tasarım olacaktır. Aslında sevgi ve yaşam gibi karşılıkları tamamlayan kırmızı renk, bir yandan da kombinasyonu doğru yapılmadığında öfke ve nefret duygularını uyandıracaktır. Bu yüzden yatak odası dekorasyonlarında doğru bir kırmızı renk kullanımı gerçekleştirilmelidir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim