TEOG sınavı ve ikili kopya! Çok çalışmak yetmiyor!

Annekaz
30 Haziran 2014
8 Yorum

TEOG 2. dönem sınavına devletin her sınavına olduğu gibi çok çalıştı kızım, bütün öğrencilerin yaptığı gibi hem okul sınavları hem de ortak sınavlar için gecesini gündüzüne kattı ve sınava girdi okulda başarılı bir öğrenci çok temiz bir sicili var ne disiplin ne de devamsızlığı var okula öğrenci gibi kıyafeti bile çok düzgün gider gelir. Öğretmenlerinin arkadaşlarının ve her dönem notlar olarak MEB’in takdirini kazanmış takdirnameler ve başarı belgeleri almış bir öğrenci peki bunlar yetiyor mu hayır? Kızım son yapılan TEOG inkilap sınavından ‘0’ yazıyla yazıyorum ‘sıfır’ almış görünüyor.

 

Sonucu görür görmez resmi işlemlere başladım elden YEGİTEK’e dilekçe vererek itirazda bulundum. Zor şer sonucu öğrenebildik kızım bilgisayar tarafından kopya çekmiş görünüyor, yani ikili kopya. İkili kopya aynı soru kitapçığı türünden başka  bir öğrencinin daha aynı yanlış cevapları işaretlemesi demekmiş. Buna ne sınıftaki gözetmen ne de başka birisi karar verebiliyor tamamen bilgisayar kopya olduğuna karar verip soru kağıdını (sıfır) olarak işaretliyor.

Kızım bu notla yani sıfır notu dahil olarak okulda 5. olmuş. Oturup kaderimize ağlayacak ya da bu notla yetinecek değilim. Elime sonuç dilekçesi geçer geçmez Ankara İdare Mahkemesine dava açacağım. Böyle saçma bir sistemin böyle sakatlıkları elbette olacak diğer sınavlara nazaran daha mantıklı dediğimiz sınavdan böylesi bir sonuç almak sinir bozucu. Sen bir sene çalış bu okul hayatını mesleğini kaderini belirlesin sonra bilgisayar kopya dedi diye her şeyden vazgeçelim… oldu sonuna kadar gideceğim. Büyük ihtimal bu sene puanının yettiği en iyi okulda eğitimine devam edecek ama gelecek seneye kadar ya da eğitim yılının ortasına kadar davanın sonuçlanmasını bekliyoruz, bu durumda puanı yeniden hesap edilecek ve hak ettiği okullarda eğitimine devam edecektir.. Tabi davayı kazanbilirse.. Eh MEB ne diyeyim inşallah zilyon tane dava açılır da sistemini gözden geçirmek zorunda kalırsın..

Bunu da seversin  Vazgeçilmez Aksesuarlarımız: Gümüş Kolyeler

 

Etiketler: , , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (8)
 1. safiye çapak dedi ki:

  kesinlikle arkasını bırakmamanız gerekiyor.insanların gelecekleriyle oynuyorlar

 2. Pratik Anne dedi ki:

  Gercekten cok sinir bozucu bir durum. Tez zamanda hata duzeltilir ve hak ettigi okula girer kiziniz insallah.

 3. İsmihan dedi ki:

  sizinde bizimle aynı ders ,inanamıyorum ya,eminim bu dersten sıfır alan sadece bizim çocuklarımız değil,müfredat ve dağıtılan kitaplar her ilde aynı,zorlandıkları sorularda aynı yanlışların yapılması gayet normalken nasıl böyle bir karalamayı kabul edebiliriz,çocuklarımız kopyacı olarak mimlenecek ve belki hayatları boyu karşılarına çıkacak kopyacı karalaması :( Dilerim Rabbim emeklerini karşılıksız bırakmaz

 4. hilal dedi ki:

  benim oğlumda aynı ikili kopya mağduru,hangi yolları izlediniz sonuç aldınız mı.mahkemeye başvursam yüzde doksadokuz kaybedeceğim söylendi.maddi durumumda yok.sizinle irtibata geçmek istiyorum.okursanız ne olur cevap yazın.

  • annekaz dedi ki:

   sonuç açıklandıktan sonra iki hafta içinde YEĞİTEK’e itiraz dilekçesi vermeniz gerekiyordu, itiraz dilekçesine ikili kopya gereği ilşe itiraz ediliyor o cevapla idare mahkemesine başvurmak gerekiyor. İdare mahkemesine başvurmak için 200 liraya ihtiyaç var, davayı açtıktan sonra kazanırsanız bu parayı geri alıyorsunuz. benin tanıdığım bu konuda dava açan pek çok kişi mahkemeyi kazandı ve çocukların hakları iade edildi.

 5. hilal dedi ki:

  ilk beş gün içinde itiraz edilecek denildi. o itirazı yaptım.sonuç olarak ikili kopya var denildi.benim yaptığım itiraz YEĞİTEK mi bilmiyorum ilk beş gün içinde itiraz ettim.onbeşgün içinde itiraz farklı ise etmedim

  • annekaz dedi ki:

   itiraz ettiğinizde iki kopya diye size gelen cevapla birlikte idare mahkemesine gitmeniz gerek size verilen cevaptan sonra 2 ay kadar süreniz var 200 lirayla birlikte bir itiraz dilekçesi yazarak mahkemeye avukatsız başvurabilirsiniz

 6. Erdal dedi ki:

  Sevgili annekaz ablacım; memleti aliyede şahsın vermediği kararı bir bilgisayar otomasyonu veriyorsa sınav başkanı ve gözetmenlere ne gerek var. bir asimo robotu herşeyi yapar değil mi? Bizimde evlatlarımız Allah herkesin yardımcısı olsun. özel okula ben yılda 5000 tl veremem. Ama çağımızın bilgisayar çağı olduğu için bir bilgisayar kursuna kaliteli ise 5000 değil 10000 de veririm. işi uzun yoldan öğrenmenin devri bitti. kısa yoldan işi işinde öğrenmek vakti.. saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.