Siyah nokta ve güneş lekesi maskesi

Annekaz
12 Mart 2012
Yorum Yok

Uzun süredir maske tarifi vermiyordum bu seferki maske bahar öncesi siyah nokta ve lekeler için. Siyah noktalar için ve lekeler için bu maskenin haftada iki kere yapılması gerekiyormuş ben de Dr Öz’den duydum ve iki haftadır deniyorum hafif güneş lekelerim var biraz biraz faydası oldu gibi ama inatçı güneş ve sonradan oluşmuş lekeler için ben expigment %4  isimli kremi öneririm bu maskeyi gündüz, expigmenti de gece sürüp yatın kesinlikle fark edecektir.Gelelim maske tarifine

10 adet aspirini yarım limon suyu ile ezin bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı karbonat ekleyin temiz cildinize sürün ve kuruyana kadar bekletin yıkamadan önce hafifce nemlendirip ovalayarak çıkartın maskeden sonra parfümsüz bir nemlendirici ile yüzünüze masaj yapın.

dikkat!Aspirin bazı bünyelerde alerji yapabilir bu maske özellikle yağlı ciltlere çok uygun limon ve aspirin asittir yüzde hafif kızarma olacaktır ama çok yanar ya da rahatsız olursanız her ihtimale karşı yıkayın expigment kremi ve maskeyi  kolunuzun iç tarafında deneyip kızarmanın ne kadar sürdüğü ve yan etkilerini test edebilirsiniz.

Benzer konular: Kil maskesi, Yumurta Maskesi..

Bunu da seversin  Sadece iki poşetle ayak bakımı nasıl yapılır? Faydaları sizi şaşırtacak
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim