Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Annekaz
5 Ağustos 2016
Yorum Yok

Siyah noktalar hemen her cilt tipinin sorunu siyah noktalar nasıl temizlenir? nasıl oluşması engellenir? Siyah noktalar cildimizde gözenekler içerisinde oluşan kirlerdir. Bu kirler sadece havadan gelen ve elimizi yüzümüzle oluşan yağlardan bile oluşabilir.

NEDEN BURUN ÜSTÜNDE ÇOK SİYAH NOKTA OLUR?

Genelde yüzümüzü yıkarken burunu daha az yıkar ya da ihmal ederiz. Bu yüzden burun üstünde daha çok siyah nokta olur yüzünüzü yıkarken burun üzerine özellikle durmalısınız.

SİYAH NOKTALAR NASIL TEMİZLENİR?

Öncelikle siyah noktalardan bir günde kurtulacağınızı hayal etmeyin. Yerleşmiş siyah noktaların temizliği zaman alabilir, ilk dikkat edilecek nokta temizliktir. Siyah noktaların oluşmaması için cildinizi yumuşak bir sünger ( konjak süngeri) ya da yumuşak yapılı bir fırça ve cildinize uygun bir cilt temizleyicisi ile yıkayın. Jel ya da köpük temizleyiciler olabilir. Sonrasında hafif içerikli bir tonikle silip nemlendirin bu sizin günlük bakımınız olmalı.

Siyah noktaları temizlemek için önce cildinizi yukarıda anlattığım gibi yıkayın. Sonra aşağıdaki tariflerden cildinize uygun olanı yapın.

Yumurta akı maskesi

Yumurta akı maskesi

Yumurta akı cildi besler gözenekleri sıkılaştırır. Bu siyah noktalar için zahmetli bir  maske tariftir ama çok etkilidir birisinden yardım alabilirsiniz.

Temiz yüzünüze hafif çırptığınız yumurta akını fırça ile sürün. Tek kat tuvalet kağıdını şeritler halinde yüzünüze yapıştırın ( sadece burun etrafında siyah nokta varsa tek bölgeye de uygulayabilirsiniz)  biraz kurumasını bekleyin ve yüzünüza yapıştırdığınız kağıtların üzerine tekrar yumurta akını sürün bir kat daha kağıt yapıştırın. İyice kurumasını bekleyin. Cildinizden ayırarak temizleyin, yıkayın ve nemlendirin. Yoğun siyah noktalarınız varsa iki üç güne bir bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

bal maskesi siyah nokta

BAL VE TARÇIN MASKESİ ( SİYAH NOKTALAR İÇİN )

Bir kaşık iyi kalite balı alın, bir kase içine koyun ve macun kıvamına gelene kadar tarçın ekleyin. Temiz cildinize maske şeklinde uygulayın ve üzerine gazlı bir bez ya da ince bir kumaşla kapatın. 10 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Bu haftada bir uygulanabilecek bir maskedir..

Bunu da seversin  Ayakkabı tutkunlarının idolu Miranda Kerr

BUHAR MASKESİ

Buhar maskesi belki de siyah noktalar için en etkili yöntemdir. Önce hafif kaynayan bir su üzerine yüzünüzü tutun ve etrafınızı havlu ile kapatın. çok dikkatli olun.. bir süre bu şekilde terleyin ve siyah noktaların yumuşamasını bekleyin. Temiz ellerinizle sıcak sıcak cildinizi siyah noktaların çıkış yönüne doğru sıkın. Büyük siyah noktalardan bu şekilde kurtulması oldukça kolaydır.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim