Siyah noktalar için evde maske önerileri

Hayriye Koz
18 Kasım 2018
Yorum Yok

Güzellik ve cilt bakımı, kadınların sosyal yaşantısı açısından çok önemli konulardır. Kadınlar kendilerini sürekli olarak güzel hissetmek isterler. Bu sayede özgüvenleri artacak ve çevrelerine daha mutlu bir enerji yayacaklardır. Yüz bakımı, kadınların bu anlamda en çok özen gösterdiği konulardan bir tanesidir. Yüzde meydana gelebilecek lekelenmeler ve siyah noktalar, çok can sıkıcı olacaktır. Ölü hücrelerin tıkanması ve hücrelerin fonksiyonlarını kaybetmesi sebebiyle, bazen cilt üzerinde kir ve yağ birikmesi oluşur. Oluşan bu siyah noktaların tedavi edilmesi için de, alternatif tıp alanında başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Şimdi evde bulunan malzemelerle çok rahatlıkla yapılacak etkili maskelerin tarifleri verilecektir.

Tarçın Maskesi Tarifi

Tarçının formunda bulunan özellikler sayesinde, anti bakteriyel bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Bu yüzden de tarçının yüzdeki siyah noktaların tedavisinde kullanılması, önemli bir başarı sağlamaktadır. Tarçın aynı zamanda kan dolaşımını hızlandıracağı için de gözeneklerin küçülmesini ve daha sağlıklı bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır. 1 tatlı kaşığı tarçın, aynı orandaki limon suyu ile karıştırılır. Siyah noktaların üzerinde 20 dakika kadar bekletilecek bu karışımın, ılık suyla yıkanması gerekecektir. Başarıya ulaşması için her gün 3 kere uygulanmalıdır.

Ballı Maske Tarifi

Bal, antiseptik özelliği sayesinde gözeneklerin açılmasını ve siyah nokta tedavisinin başarılı olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden balın ciltte sürekli olarak uygulanması, kirlerin temizlenmesini ve cildin daha parlak bir görüntüye kavuşmasını sağlayacaktır. Siyah noktaların olduğu yerlere ince bir şerit halinde bal sürülerek, yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekletilmelidir. Ilık bir suyla yıkandıktan sonra, yüzün soğuk su ile durulanması gerekir. İyi bir sonuç almak isteyen kadınlar, bu maskeyi haftada 3 veya 4 defa uygulamalıdır.

Yumurta Beyazı Maskesi Tarifi

Yumurta beyazı içerisinde bulundurduğu proteinler sayesinde, ciltte bulunan yağlardan kurtulmayı sağlayacaktır. Böylece yağların arınmasıyla siyah noktalardan da kurtulmak mümkündür. Cildin onarımının sağlanmasıyla, artık daha güzel bir görüntü yakalanacaktır. Yumurtanın beyazı sarısından ayrıldıktan sonra, 1 yemek kaşığı limon suyu ile beraber homojen bir karışım haline getirilmelidir. Yüzde kuruyana kadar bekletilecek karışımın, ılık su ile yıkanması gerekir.

Bunu da seversin  Cildiniz için soğan maskeleri!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim