Snapchat nedir? nasıl kullanılır?

Annekaz
20 Mart 2016
1 Yorum

Snapchat son günlerin en popüler görüntülü paylaşım uygulaması. Temel özelliği  yüklediğiniz fotoğrafların 24 saat içinde silinmesi. Snapchat aynı zamanda bir ‘selfie’ uygulaması desek  yeri, Fotoğraflarınıza komik korkutucu ya da birbirinden güzel efecktler vererek neşeli ve hoş paylaşımlar yapmanızı sağlar.

SNAPCHAT HİKAYEM NEDİR?

Snapchate 24 saat içinde arka arkaya yüklediğiniz fotoğraflar bir hikaye oluşturur. Siz sabahtan akşama kadar birbirine bağlı videolar, fotoğraflar çekebilirsiniz insanlar arka arkaya izleyince adeta bir hikaye dinlemiş ya da izlemiş olurlar, ya da gün içinde yaptıklarınızı atabilirsiniz. Mesela artık kahve keyifleri facebook ya da instagramda değil artık snapchat de…

SNAPCHAT ANLIK PAYLAŞIMLAR İÇİNDİR

Snapchat’de herkese açık bir fotoğraf kullanacaksanız ancak bu fotoğrafı o an snapchat kamerası ile çekebilirsiniz. Ancak bir kişiye bir fotoğraf gönderecekseniz bunu galeriden seçebilirsiniz.

selfie

SNAPCHAT GÖRGÜSÜZLERİ

Evet ekran görüntüsü almak görgüsüzlüktür. Çok özel bir durum olmadığı sürece günde 1500 selfie paylaşmak da görgüsüzlüktür, fakat snapchatin daha doğal ve daha özgür bir alan olduğunu hatırlatırım.

SNAPCHAT FOTOĞRAF VE VİDEOLARINI İNSTAGRAM VE FACEBOOK DA NASIL PAYLAŞIRSINIZ?

Video ya da fotoğraf kendinizinse tabi ki paylaşabilirsiniz, hikayem kısmında hepsini indire basarsanız gün boyu paylaştığınız görüntüler galeriye indirilir. Aynı zamanda kendi ekran görüntüsünü de alabilirsiniz korkmayın :)

Her sosyal medya gibi snapchat de size özel değil verilerinize özel paylaşımlar da olsa insanlar ulaşabilir, o yüzden dikkatli kullanmak da fayda var.

SNAPCHAT BLOG YAZARLARININ NE İŞİNİ YARAR?

Snapchat şimdilik popüler olmak instagram ya da facebook kullanmadan güncel kalmak için kullanılan bir araç ( blog yazarları için söylüyorum) Makyaj blogları adım adım anlık makyajlarını paylaşıyor, cilt bakım yöntemlerini anlatıyor ya da benim gibi her telden çalanlar hemen her şeyi paylaşabiliyor annekaz snapchat annekazblog takip edin efenim  Özgür ve rahat bir ortam fotoğrafların 24 saat içinde silinme ve tabi ki o korkunç ekran görüntüsü alındı bildirimi varken rahat olmak elbette kolay.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. mavianne dedi ki:

    bir ona el atmadığım kaldı :)))
    sağol bilgilerndirme için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim